Na čo si dať pozor pri výbere vonkajších žalúzií?

Medzi nesporné výhody vonkajších žalúzií patrí to, že vám zaistia ochranu pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich, dajú sa regulovať a naklápať podľa vašich potrieb, a tiež sú prirodzenou klimatizáciou. Čo sa týka funkčnosti, vonkajšie rolety vedú nad tými vnútornými naozaj s prehľadom. Majú však aj nevýhody, ktoré treba brať do úvahy. Aké to sú?

 

PEVNÉ SLNOLAMY

Hlavné výhody vonkajších žalúzií

Ušetríte energiu

Vonkajšie žalúzie sa vyrábajú z odolných materiálov, najčastejšie z hliníka a dokážu veľmi dobre regulovať teplotu vo vnútri interiéru. Podľa potreby môžu prispieť k zachovaniu chladu alebo naopak aj tepla v byte či dome. V zime teda zabraňujú úniku tepelnej energie a v lete zase šetria prevádzku klimatizácie, dohromady možno ušetriť istú časť nákladov.

 

PEVNÉ SLNOLAMY

Väčšie bezpečie a pohodlie

Nielen že si lamely môžete naklopiť presne podľa vašich predstáv, aby do miestnosti nesvietilo priame slnko, ale zároveň nebola ani úplná tma. Zároveň si môžete vybrať medzi manuálnym a elektrickým ovládaním. Keď budete teda chcieť nastaviť mieru priepustnosti svetla, tak nemusíte nikam chodiť.

Lamely vonkajších žalúzií sú väčšie a pevnejšie, takže keď sa nachádzajú v zvislej polohe, poskytujú úplnú tmu. Tiež zaisťujú väčšie bezpečie, pretože môžu značne sťažiť prístup k oknu prípadným zlodejom. Vďaka robustnejšiemu spracovaniu a zabudovanej gume sa výrazne zvyšuje aj odolnosť proti vonkajšiemu hluku.

PEVNÉ SLNOLAMY

Hlavné nevýhody alebo na čo si dať pozor pri výbere

Medzi výhodami bolo spomenuté robustnejšie spracovanie, to ale môže byť zároveň aj nevýhodou, pretože sa jedná o dosť výrazný prvok, ktorý sa nemusí hodiť ku každému objektu. Pri vonkajších žalúziách je potrebné venovať dostatočnú pozornosť pravidelnej údržbe a výberu vhodného, ​​overeného dodávateľa

Ďalšou dôležitou vecou je, dbať na správne zaobchádzanie. Oprava vonkajších žalúzií totiž stojí viac peňazí pri klasických žalúziách, ktoré niekedy dokážete opraviť aj sami.

 

Nahoru