iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volajte:
045 / 672 60 50
napíšte nám:
info@ksystem.eu
Volajte: 045 / 672 60 50  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu

Výroba plastov

Výroba plastov

Spoločnosť K-system vyrába množstvo PVC komponentov. V súčasnosti nemáme voľné kapacity pre iné subjekty, ktoré majú záujem o využitie našich technológií.  Vlastná výroba PVC komponentov priamo v spoločnosti K-system umožnila znížiť cenu vstupov u niektorých našich produktov. Pri založení tejto výroby sme využili skúsenosti a ponúknutú pomoc zo strany odborníka v oblasti chémie a bývalého pracovníka NCHZ Ing. Hudeca. Naši pracovníci boli riadne zaškolení a pri nákupe granulátu využívame výhradne kvalitné zdrojové suroviny ním odporúčané. Vzhľadom na moderné technológie a vysokú garanciu kvality, ktorá bola potvrdená aj certifikačnou spoločnosťou QS Cert pri certifikácii tohto pracoviska, sú našimi zákazníkmi aj odberatelia PVC komponentov vyrobených na mieru.

Naše lisovacie zariadenia umožňujú kusovú aj sériovú výrobu. Na lisoch vyrábame najmä PVC komponenty pre interiérové žalúzie Basic Design. Plasty u nás vyrobené sú použiteľné v automobilovom priemysle, elektropriemysle, stavebnom priemysle, zdravotníctve, v laboratóriách a výskumných ústavoch a pri technickom vzdelaní. Sú vhodné na výrobu malých a mikroskopických dielov.

 

Poslat dopyt

Na našom lisovacom zariadení označenom ako Babyplast vieme dosiahnuť nízke prevádzkové náklady a vysokú kvalitu vyrábaných dielcov. Výmena formy a minimálne straty pri zmenách farby a spracovávaného termoplastického materiálu robia toto zariadenie vysoko efektívnym. Na tomto stroji sa vyrábajú čapy, domčeky, izolácie rotora, rôzne krúžky, hmoždinky, objímky a puzdrá. Výsledný produkt je daný formou. Najväčšou výhodou tohto stroja sú nízke náklady na výrobu formy, čo umožňuje aj výrobu komponentov na zákazku aj v malom množstve.

Výhody mikrovstrekovacích zariadení z ponuky spoločnosti K-system:

 • Certifikované pracovisko vysokej kvality ISO 9001
 • Vysoká flexibilita – sme pripravení na plnenie dodávok v malých aj veľkých množstvách (veľkosériová a malosériová výroba)
 • Produkcia kvalitného a dostatočne presného výrobku zo širokého výberu plastov
 • Veľmi dobrá rozmerová a tvarová presnosť
 • Automatický proces
 • Bezodpadová technológia
 • Priaznivá cena

 

Vstrekovanie plastov je cyklický proces, kde tuhý termoplastický materiál je ohriaty pokiaľ nedosiahne tekutého stavu, potom je transferovaný pod tlakom do uzatvoreného priestoru (dutina formy) a následne je tavenina ochladená pokiaľ nedosiahne tuhého stavu, prispôsobiac sa tvaru dutiny formy. Vstrekovanie plastov je spôsob tvárnenia plastov na moderných plnoautomatických zariadeniach, kde je možné spracovávať všetky druhy termoplastov. Surovinou na výrobu plastických hmôt sú organické látky, ktoré vyrába petrochemický a uhoľný priemysel. Molekuly týchto organických látok sa všeobecne označujú ako monoméry. Aby sa monoméry premenili na plastické hmoty, sú tepelne spracované pod tlakom, pričom sa používajú katalyzátory. Tento proces sa nazýva polymerizácia, pretože sa pri ňom malé molekuly spájajú do dlhých reťazcov – polymérov. Základom výroby plastických hmôt je polymerizácia. Vlastnosti plastickej hmoty závisia od dĺžky polymérového reťazca, od druhu použitých atómov a ich zoradenia v reťazci a od vzájomného zoradenia reťazcov. Vďaka svojim vlastnostiam sú plasty materiálom s narastajúcou mierou využitia.

 

 • nízka merná hmotnosť – pohybuje sa podľa druhu plastu bežne od 0,9 do2,2 kg.dm-³,
 • dobré mechanické vlastnosti – niektoré plasty dosahujú pevnosť až80Mpa dobré izolačné vlastnosti – ide o dobré tepelnoizolačné vlastnosti niektorých plastov a tiež dobré el. izolačné vlastnosti niektorých plastov
 • dobrá oteruvzdornosť plastov, vzhľadom na nízky súčiniteľ trenia dobrá odolnosť proti korózii
 • možnosť výroby výliskov plastov na hotovo bez ďalšieho opracovania , nakoľko sa dosahuje vysoká kvalita povrchu a dostatočná presnosť pri výrobe plastových súčiastok bežne používanými technológiami spracovania plastov.
 • na rozdiel od kovových materiálov, treba pri plastoch rozlíšiť krátkodobú a dlhodobú pevnosť. Vzhľadom na nízke moduly pružnosti musia mať výrobky z plastov 2X až 5X väčšiu hrúbku steny ako kovové výrobky.

 

Výrobok získaný vstrekovaním sa nazýva výstrek. Veľkosť stroja je určená maximálnou hmotnosťou výstreku – vstrekovací objem (vrátane hmoty vo vtokových kanáloch), ktorý je možné na stroji vyrobiť pri jednom pracovnom zdvihu závitovky – vstrekovacia kapacita Qv. Strojné zariadenia spoločnosti K-system umožňujú výrobu plastových dielov so vstrekovacím objemom: BABYPLAST - vstrekovací objem: max 15cm² DEMAG 50/370 - vstrekovací objem: max 61cm² ZHAFIR VE 1200/300 - vstrekovací objem: max 116cm²