iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volajte:
045 / 672 60 50
napíšte nám:
info@ksystem.eu
Volajte: 045 / 672 60 50  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu
Plisované okenné siete proti hmyzu POS 18
Plisované siete POS 18 na okná K-system Bratislava
Plisované siete POS 18 na okná K-system Nitra
Plisované siete POS 18 K-system na strešné okná
Plisované siete POS 18 na okná K-system Žiar nad Hronom
Plisované siete POS 18 K-system na strešné okná
Plisované siete POS 18 na okná K-system Banská Bystrica
Plisované siete POS 18 na okná K-system Trenčín
Plisované siete POS 18 na okná K-system Bratislava

Plisované okenné siete proti hmyzu POS 18

Max. šírka 1500
Max. výška 1800
Plisovaná

Volajte

Neviete si rady?

Pomôžeme vám
Ksystem
hodnotenie: 4.97 - 59 hlasov

popis

Hľadáte rolovaciu sieť proti hmyzu na okno, ktorá by sa vošla medzi okno a namontovanú vonkajšiu žalúziu alebo roletu? Od októbra 2006 sa v ponuke značky K-system nachádzajú aj exkluzívne plisované protihmyzové siete na okná s označením POS 18. Plisované siete K-system predstavujú revolučný pokrok v boji proti lietajúcemu hmyzu a nahradili problémové navíjacie siete. Plisovaná sieť na okna POS 18 je určená pre montáž na rám alebo do ostenia okien. Jej výhodou je, že zastane a zotrvá v akejkoľvek polohe. Umožní teda bez problémov vešať bielizeň alebo polievať kvety.

Jednoduchý mechanizmus zabezpečuje hladkú manipuláciu ovládania bez použitia navíjacích súčastí. Plisované siete na okná sú určené na ochranu pred lietajúcim hmyzom. Sieťovina (pliss) je prepletená vláknami Dyneema®, ktoré vynikajú vysokou pevnosťou v ťahu a odolnosťou voči slnečnému žiareniu. Vo veľkej miere zachytáva vo svojich záhyboch nečistoty vonkajšieho prostredia - alergény (prach, peľ) a preto ju môžeme odporúčať ako sieť vhodná pre alergikov

Čierna plisovaná sieťovina ponúka veľmi dobrú priehľadnosť. Svojim vzhľadom táto okenná sieť POS nepôsobí rušivo pri pohľade z interiéru ani z exteriéru. Vzhľadom k širokej ponuke základných skladových farebných prvedení je to ideálna sieť na okná rodinných domov a bytov.

Výhody siete POS 18:

 • možnosť výberu ovládania  (vyťahovanie hore/dolu alebo vpravo/vľavo),
 • široká ponuka montážnych spôsobov - na rám okna, do ostenia, na strešné okno,
 • široký výber základných farebných prevedení,
 • možnosť prevedenia v ľubovoľnej farebe RAL podľa vlastného výberu,
 • typová kompatibilita s dverovými sieťami PDS 18,
 • sieť zostáva v požadovanej polohe,
 • vďaka subtílnemu prevedeniu je to jedinečné riešenie protihmyzovej ochrany tam, kde iné siete nie je možné použiť.

 

Technické údaje

Sieť proti hmyzu POS 18 sa skladá z vodiaceho rámu a posuvnej siete. Celková hrúbka mechanizmu siete je 18 mm. Všetky profily siete sú vyrobené z extrudovaného hliníka. Povrchová úprava profilu je buď elox alebo vypalovaná prášková farba. Rám siete je možné objednať v ľubovoľnej farbe RAL. Základné farebné prevedenie skladom:

 • laminácia zlatý dub č. 34
 • bronz C33
 • strieborná RAL 9006
 • biela RAL 9016
 • hnedá RAL 8014. 

Sieťovina je prepletená a vypnutá pomocou systému pevne napnutých šnúr značky Dyneema®. Napínanie šnúr zabezpečujú pružiny zabudované vo vodiacich lištách. Presným nastavením vodiacich šnúr zostáva posuvný profil v ľubovoľnej polohe. Plisovaná sieťovina s veľkosťou záhybu 9 mm je vyrobená z PVC vlákna stabilného voči UV žiareniu. V ponuke je vo farbe čierna.

Vystužovacia šnúra - Dyneema® je obchodná značka polyetylénového vlákna s mimoriadne vysokou pevnosťou v ťahu, ktorá sa vyrába technológiou gélového zvlákňovania. Dyneemové vlákno je opletené polyesterovým vláknom. Vyniká veľmi dobrou odolnosťou voči väčšine chemikálií, mikroorganizmom a slnečnému žiareniu. Koeficient trenia jej porovnateľný s teflonom, preto je vysoko odolný voči treniu. Má veľmi nízku hmotnosť a takmer vôbec nenasiakava vodu. Jedinou nevýhodou tohto materiálu je horľavosť. Pracovná teplota je do 70°C, krátkodobo do 100°C.

Plisovaná rolovacia sieť proti hmyzu na okná je určená predovšetkým pre montáž do ostenia alebo na rám okna. Pomocné L-profily umožňujú sieť namontovať aj na nerovný podklad. Pre lepšie doliehanie siete a komfortnú manipuláciu odporúčame použiť dorazový profil. 

Maximálne a minimálne rozmery

  POS 18 s vytahováním  nahoru/dolu POS 18 se stahováním vpravo/vlevo

min. šírka

800 mm

1 000 mm

min. výška  800 mm

1 000 mm

max. šírka

1 600 mm

2 000 mm

max. výška

1 800 mm

2 600 mm

Údržba

Sieť sa ovláda ťahom za profil v smere vytiahnutia/stiahnutia. Vďaka presnému nastaveniu vodiacich šnúr  Dyneema® zostáva posuvný profil siete v ľubovoľnej polohe. Pre správnu funkciu plisovanej okennej siete POS 18 K-system musia byť montážne plochy na seba kolmé a posunu siete nesmie brániť žiadna prekážka ako napr. kľuka/guľa. V prípade, že by používaniu siete v zatvorenom stave bránila kľuka alebo madlo, je možné si doobjednať atypické madlo na dvere.

Drážka v profile siete umožňuje vyťahovanie a sťahovanie siete ručným uchytením za drážku. Je však možné objednať aj vonkajšie čierne plastové madlo pre jednoduchšiu manipuláciu, alebo pre prípad, že užívateľ má hrubé prsty. Sieť sťahujte a vyťahujte vždy v priamom smere. V zimnom období sieť nie je nutné demontovať. Stačí ju zrolovať do profilu.

Plisované siete proti hmyzu POS 18 na okna nevyžadujú zvláštnu údržbu. Plisovaná sieťovina a vypínacia šnúra  Dyneema® sú však háklivé na poškodenie ostrými predmetmi, preto so sieťou manipulujte opatrne. Najmä nenechajte deti alebo domáceho miláčika sieť poškodiť. Pri čistení stačí sieťovinu povysávať alebo utrieť vlhkou handrou. Rám siete je možné umyť handričkou namočenou do vody s prídavkom saponátu. Nepoužívajte agresívne chemické prostriedky.

 

POZOR! Pri použití typu montáže do strešného okna dbajte na to, aby ste sieť nepoškodili preklápajúcim sa oknom!

 

Záručné podmienky

Všeobecné záručné podmienky

Spoločnosť K-system dodáva siete proti hmyzu vyrobené na mieru. Siete vám zamerajú a odborne namontujú nami vyškolení montážni pracovníci. Váš dopyt adresujeme najbližšej montážnej firme vo vašom okolí.

 • Záruka zahŕňa chyby výrobného charakteru a materiálové chyby, ktoré bránia funkčnosti výrobku.
 • Výrobca nepreberá žiadnu zodpovednosť za následné škody ani zodpovednosť výrobcu za výrobok nad rámec slovenského práva.
 • V prípade, že je chyba výrobku viditeľná už po rozbalení výrobku, výrobok nemontujte a ani si ho nenechajte namontovať a bez meškania reklamujte u svojho dodávateľa.
 • Záruka sa nevzťahuje na stratu pôvodného zafarbenia na neviditeľných miestach, zmenu farby a vyblednutie zapríčinené slnkom, kondenzáciou, kyslým dažďom, slanými kvapkami alebo akýmikoľvek podmienkami, ktorých výsledkom je korózia alebo zmena materiálu, prirodzenej variácie farby látky ako aj hliníka a drevo dekóru a nezávažné nedokonalosti, ktoré nijako podstatne nezhoršujú vzhľad.
 • Záruka sa nevzťahuje na akékoľvek nedokonalosti z pohľadu zákazníka, ktoré sú spôsobené dodržaním výrobného postupu a platných noriem. V prípade dodávky atypických výrobkov je potrebné rátať s určitými obmedzeniami pri manipulácii a tieto obmedzenia nemôžu byť predmetom reklamácie.
 • Záruka výrobcu sa tiež nevzťahuje na chyby alebo škody, ktoré sú priamym alebo nepriamym dôsledkom:

a)    nesprávnej montáže (záruku preberá montážna firma)
b)    nesprávneho používania a nedodržania návodu na obsluhu a údržbu
c)    použitia nevhodných náhradných dielov, príslušenstva alebo zdrojov (napr. zdroj elektrického napätia)
d)    prevozu alebo akéhokoľvek iného druhu manipulácie
e)    zásahu do mechanizmu alebo úpravy výrobku
f)     živelnej pohromy, poškodenie deťmi alebo domácimi zvieratami.

recenzia

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
* - povinné položky

Realizácie

Referencie - Siete proti hmyzu

Referencie - Siete proti hmyzu

Trnava a okolie

Trnava a okolie