iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volajte:
045 / 672 60 50
napíšte nám:
info@ksystem.eu
Volajte: 045 / 672 60 50  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu
Okenné siete proti hmyzu IPOS 22

Okenné siete proti hmyzu IPOS 22

Max šírka 2050
Max. výška 2200
Plisovaná

Volajte

Neviete si rady?

Pomôžeme vám
Ksystem
hodnotenie: 4.91 - 67 hlasov

popis

Málokto ocení kuchyňu plnú múch (sieť je prezentovaná ako sieť proti lietajúcemu nie lezúcemu hmyzu) alebo roj komárov poletujúci v spálni. Ako proti nim bojovať? Buď sa rozhodnete nevetrať, alebo strávite noc s plácačkou v ruke. Ak ste až doposiaľ robili kompromisy, budú pre vás okenné siete IPOS 22 vyslobodením.

Drží sieť aj v polovici okna? Bez problémov

Plisované siete proti lietajúcemu hmyzu sú vyrobené zo sieťoviny, ktorá obsahuje pevné vlákna odolávajúce slnečnému žiareniu, takže ich slnko len tak nezničí.

Môžete sa spoľahnúť aj na veľmi jednoduchú manipuláciu so sieťou. Je vytvorená tak, aby bez ďalších zarážok a straty vášho času držala, ako práve potrebujete. Chcete napríklad podať deťom ovocie? Stačí nadvihnúť sieť iba napoly a vám zostanú obe ruky voľné aj na podanie džbánu s vodou.

Obavy nie sú na mieste ani pri upevňovaní sietí do okien. Jednoducho sa pripevnia na celý rám alebo do ostenia okna.

Alergik, netráp sa

Palina, čierna baza, agát a napríklad aj rôzne trávy – pre niekoho sú jarné kvety balzamom na dušu, pre iného nočnou morou. Ak aj vy patríte k alergikom a nechcete už znášať noci plné fúkania, potešia vás siete zachytávajúce peľ a prach. A presne toto pre vás zabezpečia okenné siete IPOS 22.

Farba siete? Čierna

Čierna sieť je dobre priehľadná a dokonca prepúšťa viac svetla. Siete vám samozrejme nebudú brániť vo výhľade z okna ani rušiť pohľad na dom.

Technické údaje

Sieť sa skladá z vodiaceho rámu a posuvnej siete. Všetky profily siete sú vyrobené z extrudovaného hliníka. Povrchová úprava profilu je vypaľovaná prášková farba. Plisovaná sieťovina s veľkosťou záhybu 15 mm je vyrobená zo 100 % polyesteru (PES) bez skleného vlákna a je odolná voči UV žiareniu. V ponuke je iba v čiernej farbe. Kvalita sieťoviny bola preverená v roku 2011 atestom:

 1. odolnosť voči dennému svetlu „EN ISO 105-BO II 1994“ bez degradácie
 2. odolnosť voči vode „EN ISO 105-EOI 1998“ bez degradácie
 3. odolnosť voči slanej vode „EN ISO 105-EO2 1998“ bez degradácie

Atestovaná vodiaca šnúra je vyrobená zo 100 % polyester yarnu o priemere 0,8 mm s pevnosťou v ťahu 120 N. Výrobca garantuje:

 1. pružnosť šnúry pri ťahu 30 N 3%
 2. stálu deformáciu pri ťahu 30 N 0,5 %
 3. zrážanlivosť 2,8 %.

Hlavným predmetom inovácie tejto plisovanej siete je predĺženie životnosti vodiacej šnúry. Boli odstránené riziká trenia a vodiaca dráha šnúry je riešená otočnými kladkami. 

Plisovaná okenná sieť je určená predovšetkým na montáž do ostenia alebo na rám okna. Pomocné L-profily umožňujú sieť namontovať aj na nerovný podklad. Pre lepšie doliehanie siete odporúčame použiť pomocné dorazové profily o rozmere 20 x 22 mm.

 Maximálne a minimálne rozmery

Plisovaná okenná sieť
min. šírka 500 mm
max. šírka 2 050 mm
max. výška 2 500 mm

Údržba

Priaznivé výsledky atestov vodiacich šnúr a sieťoviny sú prísľubom dlhej životnosti a spokojnosti užívateľov. Na základe dlhoročných skúseností s výrobou plisovaných sietí však musíme konštatovať, že životnosť siete je daná najmä spôsobom, akým s ňou užívateľ zaobchádza. V záujmu zachovania dlhej životnosti preto prosím dodržiavajte nasledovné odporúčania.

Ovládanie siete sa vykonáva pomocou vytiahnutia a stiahnutia posuvného profilu. Vďaka presnému nastaveniu vodiacich šnúr zostáva posuvný profil siete v ľubovoľnej polohe. Pre správnu funkciu plisovanej okennej siete IPOS 22 musia byť montážne plochy na seba kolmé a posunu siete nesmie brániť žiadna prekážka ako napr. kľučka a pod.

Drážka v profile siete umožňuje vyťahovanie a sťahovanie siete ručným uchytením za drážku. Je však možné objednať aj vonkajšie čierne plastové madlo pre jednoduchšiu manipuláciu alebo pre prípad, že užívateľ má hrubé prsty. Sieť sťahujte a vyťahujte vždy v priamom smere. V zimnom období sieť nie je nutné demontovať. Stačí ju vysunúť smerom hore.

Pri použití v strešných oknách dajte pozor, aby ste sieť nepoškodili preklápajúcim sa oknom!

Plisované okenné siete nevyžadujú špeciálnu údržbu. Plisovaná sieťovina a napínacie šnúry sú náchylné na poškodenie ostrými predmety, preto so sieťou manipulujte opatrne. Sieťovina vo veľkej miere zachytáva v svojich záhyboch nečistoty vonkajšieho prostredia - alergény (prach, peľ) a pomáha tak zlepšovať životné prostredie alergikov. Pri čistení stačí sieťovinu povysávať alebo utrieť vlhkou handričkou. Rám siete je možné umyť handričkou namočenou do vody s prídavkom saponátu. Nepoužívajte agresívne chemické prostriedky!

Záručné podmienky

Spoločnosť K-system dodáva siete proti hmyzu vyrobené na mieru. Siete vám zamerajú a odborne namontujú nami vyškolení montážni pracovníci. Váš dopyt adresujeme najbližšej montážnej firme vo vašom okolí.

 • Záruka zahŕňa chyby výrobného charakteru a materiálové chyby, ktoré bránia funkčnosti výrobku.
 • Výrobca nepreberá žiadnu zodpovednosť za následné škody ani zodpovednosť výrobcu za výrobok nad rámec slovenského práva.
 • V prípade, že je chyba výrobku viditeľná už po rozbalení výrobku, výrobok nemontujte a ani si ho nenechajte namontovať a bez meškania reklamujte u svojho dodávateľa.
 • Záruka sa nevzťahuje na stratu pôvodného zafarbenia na neviditeľných miestach, zmenu farby a vyblednutie zapríčinené slnkom, kondenzáciou, kyslým dažďom, slanými kvapkami alebo akýmikoľvek podmienkami, ktorých výsledkom je korózia alebo zmena materiálu, prirodzenej variácie farby látky ako aj hliníka a drevo dekóru a nezávažné nedokonalosti, ktoré nijako podstatne nezhoršujú vzhľad.
 • Záruka sa nevzťahuje na akékoľvek nedokonalosti z pohľadu zákazníka, ktoré sú spôsobené dodržaním výrobného postupu a platných noriem. V prípade dodávky atypických výrobkov je potrebné rátať s určitými obmedzeniami pri manipulácii a tieto obmedzenia nemôžu byť predmetom reklamácie.
 • Záruka výrobcu sa tiež nevzťahuje na chyby alebo škody, ktoré sú priamym alebo nepriamym dôsledkom:

a)    nesprávnej montáže (záruku preberá montážna firma)
b)    nesprávneho používania a nedodržania návodu na obsluhu a údržbu
c)    použitia nevhodných náhradných dielov, príslušenstva alebo zdrojov (napr. zdroj elektrického napätia)
d)    prevozu alebo akéhokoľvek iného druhu manipulácie
e)    zásahu do mechanizmu alebo úpravy výrobku
f)     živelnej pohromy

recenzia

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
* - povinné položky

Realizácie

Referencie - Siete proti hmyzu

Referencie - Siete proti hmyzu

Trnava a okolie

Trnava a okolie