iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volajte:
045 / 672 60 50
napíšte nám:
info@ksystem.eu
Volajte: 045 / 672 60 50  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu
Dverové siete proti hmyzu IPDS 22

Dverové siete proti hmyzu IPDS 22

Max šírka 2500
Najdlhšia životnosť
Plisovaná

Volajte

Neviete si rady?

Pomôžeme vám
Ksystem
hodnotenie: 4.92 - 95 hlasov

popis

Dvere na terasu,  do záhrady alebo napríklad bočný vchod. Ak ich máte doma, určite ste už rozmýšľali, či ich v lete nechať otvorené alebo zatvorené. Čerstvý vzduch  a svetlo, ale aj muchy v kuchyni alebo radšej zatvorené dvere a temná izba? Dverové siete IPDS 22 vaše rozhodovanie konečne vyriešia.

Navíjacie siete sú konečne minulosťou

Ak ste zažili rozbité navíjacie siete, bude pre vás jednoduché ovládanie posuvných plisé sietí prechádzkou v ružovej záhrade. Samozrejmosťou je aj obojstranné ovládanie dverí.

Siete IPDS 22 sú inováciou skôr vyrábaných sietí PDS 28. Spôsob montáže sietí sa však osvedčil a zostáva rovnaký: jednoducho ju namontujete do ostenia výklenkov predo dvermi alebo priamo na rám dverí či okien.

Dajte zbohom alergii

Alergie spôsobujú látky - alergény.  Okrem potravín alebo liekov k nim patria predovšetkým peľ a prach. Od zlého jedla vás siete síce neuchránia, ale môžete sa spoľahnúť, že vás v noci nebudú rušiť peľ a prach útočiaci na vaše dvere zvonka.

Farba siete je na vás

Do našej obvyklej ponuky patrí čierna farba sietí. Čierna farba prepúšťa viac svetla a je veľmi dobre priehľadná. Súčasne sa môžete spoľahnúť, že vás farba siete nebude obmedzovať vo výhľade z domu ani obťažovať pri pohľade na dom zvonka.
 

Technické údaje

Tento inovatívny typ plisovanej siete proti hmyzu vďaka použitým materiálom a atestom deklarujúcim kvalitu sieťoviny a vodiacich šnúr predĺžuje životnosť siete proti hmyzu. Sieť sa skladá z vodiaceho rámu a posuvnej siete. Horný a bočný profil majú šírku 40 mm a spodný vodiaci profil má výšku iba 4 mm. Všetky profily siete sú vyrobené z extrudovaného hliníka. Povrchová úprava profilu je vypaľovaná prášková farba. Plisovaná sieťovina s veľkosťou záhybu 15 mm je vyrobená zo 100 % polyesteru (PES) bez sklenených vlákien a je odolná voči UV žiareniu. V ponuke je vo farbe čierna. Kvalita sieťoviny bola testovaná v roku 2011 s nasledujúcimi výsledkami:

 • odolnosť voči dennému svetlu "EN ISO 102-BO II 1994" bez degradácie,
 • odolnosť voči vode "EN ISO 105-EOI 1998" bez degradácie,
 • odolnosť voči slanej vode "EN ISO 105-EO2 1998" bez degradácie.

Sieť je vedená systémom pevne napnutých šnúr cez rotujúce valce, ktoré odstraňujú riziko trenia. Napínanie šnúr zabezpečujú pružiny zabudované vo vodiacich lištách. Testovaná vodiaca šnúra je vyrobená zo 100 % priadze polyesteru s priemerom 0,8 mm a pevnosť v ťahu je 120 N. Výrobca šnúr zaručuje:

 • 3% flexibilita kábla s pevnosťou v ťahu 30 N,
 • 0,5% trvalá deformácia pri ťahovom zaťažení 30 N,
 • 2,8% zrážanlivosť.

Plisovaná dverová sieť nie je len určená pre montáž do ostenia dverových výklenkov pred terasové alebo vchodové dvere rodinných domov, ale aj na rám dverí. Dverovú sieť je možné oddialiť od rámu pomocou montážnych L-profilov, ktoré umožňujú sieť namontovať aj na nerovný podklad.

Maximálne a minimálne rozmery Plisovaná dverová sieť IPDS 22
min. šírka 500 mm
max. šírka 2 500 mm
max. výška 2 900 mm

Údržba

Používanie

Ovládanie siete sa uskutočňuje pomocou posuvu madlového profilu do strán. Pre správnu funkciu plisovanej dverovej siete IPDS 22 musia byť montážne plochy na seba kolmé a posunu siete nesmie brániť žiadna prekážka ako napr. kľučka a pod.  

Sieť sa odporúča v zimnom období, alebo v čase keď sa nepoužíva, zhrnúť do strany, aby bola sieťovina chránená pred prachom a nečistotami. Tak isto sa odporúča sieťovinu zhrnúť pri silnejšom vetre a daždi.

Plisovaná sieťovina a napínacie šnúry sú háklivé na poškodenie ostrými predmetmi, preto so sieťou manipulujte opatrne. 

Údržba

Plisované dverové siete nevyžadujú zvláštnu údržbu. Spodný vodiaci profil pravidelne zbavujte nečistôt povysávaním a utretím navhlčenou utierkou, aby nedošlo k zaneseniu mechanizmu štrkom, prachom, alebo inými nečistotami. Môže to mať za následok poškodenie, resp. znefunkčnenie siete. V prípade potreby je možné na klzné plochy vodiacich profilov (vrchný aj spodný profil) aplikovať mazivo, ktoré nelepí a neviaže na seba nečistoty, napr. 100 % silikónový olej, prípadne iné suché mazivo.

Prípadné nečistoty zachytené v záhyboch sieťoviny je možné čistiť jemnou kefkou, povysávať vysávačom s kefovou hubicou, alebo utrieť vlhkou utierkou. Pri vysávaní sieťoviny ich odporúčame zrhnúť zhruba do polovice šírky siete. 

Rám siete je možné umyť utierkou namočenou do vody s pridaným saponátom. Nepoužívajte agresívne chemické prostriedky.  

Záručné podmienky

Všeobecné záručné podmienky

Spoločnosť K-system dodáva plisované dverové siete IPDS 22 vyrobené na mieru. Siete vám zamerajú a odborne namontujú nami vyškolení montážni pracovníci. Váš dopyt adresujeme najbližšej montážnej firme vo vašom okolí.

 • Záruka zahŕňa chyby výrobného charakteru a materiálové chyby, ktoré bránia funkčnosti výrobku.
 • Výrobca nepreberá žiadnu zodpovednosť za následné škody ani zodpovednosť výrobcu za výrobok nad rámec slovenského práva.
 • V prípade, že je chyba výrobku viditeľná už po rozbalení výrobku, výrobok nemontujte a ani si ho nenechajte namontovať a bez meškania reklamujte u svojho dodávateľa.
 • Záruka sa nevzťahuje na stratu pôvodného zafarbenia na neviditeľných miestach, zmenu farby a vyblednutie zapríčinené slnkom, kondenzáciou, kyslým dažďom, slanými kvapkami alebo akýmikoľvek podmienkami, ktorých výsledkom je korózia alebo zmena materiálu, prirodzenej variácie farby látky ako aj hliníka a drevo dekóru a nezávažné nedokonalosti, ktoré nijako podstatne nezhoršujú vzhľad.
 • Záruka sa nevzťahuje na akékoľvek nedokonalosti z pohľadu zákazníka, ktoré sú spôsobené dodržaním výrobného postupu a platných noriem. V prípade dodávky atypických výrobkov je potrebné rátať s určitými obmedzeniami pri manipulácii a tieto obmedzenia nemôžu byť predmetom reklamácie.
 • Záruka výrobcu sa tiež nevzťahuje na chyby alebo škody, ktoré sú priamym alebo nepriamym dôsledkom:

a)    nesprávnej montáže (záruku preberá montážna firma)
b)    nesprávneho používania a nedodržania návodu na obsluhu a údržbu
c)    použitia nevhodných náhradných dielov, príslušenstva alebo zdrojov (napr. zdroj elektrického napätia)
d)    prevozu alebo akéhokoľvek iného druhu manipulácie
e)    zásahu do mechanizmu alebo úpravy výrobku
f)     živelnej pohromy, nedostatočného vetrania a vysokej vlhkosti

recenzia

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
* - povinné položky

Realizácie

Referencie - Siete proti hmyzu

Referencie - Siete proti hmyzu

Trnava a okolie

Trnava a okolie