iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volajte:
045 / 672 60 50
napíšte nám:
info@ksystem.eu
Volajte: 045 / 672 60 50  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu
strapcové vertikálne žalúzie
strapcové vertikálne žalúzie
strapcové vertikálne žalúzie Bratislava
strapcové vertikálne žalúzie
strapcové vertikálne žalúzie

Dekoratívne strapcové závesy

89 mm
Atyp
Motor

Volajte

Neviete si rady?

Pomôžeme vám
Ksystem
hodnotenie: 4.5 - 73 hlasov

popis

Vertikálne dekoratívne závesy slúžia predovšetkým na zatienenie a dekoráciu okenných priestorov. Možno ich tiež využiť aj na optické predelenie interiéru. Novinka s označením "Vertikálne emócie" vytvorí interiér, v ktorom sa budete cítiť dobre a uvoľnene za pomoci farieb, hry svetla a tieňa, mäkkých a na dotyk príjemných materiálov. Tento nový dizajnový prvok s jednoduchou a spoľahlivou konštrukciou slúži najmä na dotvorenie atmosféry interiéru.

Naklopením lamiel vertikálnych žalúzií so šírkou 89 mm, ktoré sú zložené z 3 mm šnúrok, sa vytvorí zaujímavá hra so svetlom a tieňom. Až 12 druhov atraktívnych farieb umožňuje vzájomnú kombináciu jednotlivých pásov strapcov. Výsledkom sú ojedinelé farebné kombinácie a dekoratívny strapcový záves, ktorý je vytvorený na mieru užívateľa. Je možné ho ďalej oživiť ozdobnou sponou a vytvoriť dekoráciu spojenú s ročným obdobím alebo udalosťou.

Všetko záleží na kreativite užívateľa a individuálnych požiadavkách. Na rozdiel od šnúrkových záclon sú strapcové závesy hustejšie. Umožňujú výrobu atypických tvarov a rôzne smery zhrňovania a typy ovládania - od manuálneho až po elektromotorické. V prípade manuálneho ovládania týchto dekoratívnych závesov odporúčame jednoznačne použiť dekoratívne závažia.

K-system v súčasnosti ponúka tieto prevedenia strapcových závesov:

 • štandardné rovné prevedenie,
 • prevedenie pre šikmé plochy,
 • obojstranné ovládanie,
 • horizontálny oblúk,
 • vertikálny oblúk,
 • motorické ovládanie.

Dekoratívne strapcové závesy sú dokonalým doplnkom vašej izby. Vďaka možnosti ľubovoľnej kombinácie farieb strapcových pásov môžete dosiahnuť perfektný výsledok.  

Technické údaje

Spoločnosť K-system má v ponuke dva profilové systémy. Taliansky systém vertikálnych žalúzií s označením Novum poskytuje základné možnosti prevedení, ako sú rovné a šikmé žalúzie a prevedenie s dvoma ovládaniami. Systém neposkytuje možnosť ovládania motorom.

Luxusný nemecký systém vertikálnych žalúzií značky Decomatic umožňuje realizovať všetky možné prevedenia ako sú rovné, šikmé žalúzie, súvislé spojenie rovnej a šikmej žalúzie, oblúkové prevedenia, motorové ovládania, zabudovanie do podhľadov a pod. Systém Decomatic je stavaný aj na látky s vyššou gramážou. Hlučnosť motora Decomatic sa pohybuje od 65 do 75 dB v závislosti od umiestnenia motora.

Výhodou oboch profilových systémov je dlhá životnosť a inovovaný systém, ktorý umožňuje jednoduchú výmenu vešiakov lamiel v prípade ich násilného zlomenia (napr. pri prievane). Investícia do kvalitného nosného systému so sebou prináša finančnú úsporu v budúcnosti. Na rozdiel od zastaralých systémov, kedy je potrebné v prípade zlomenia celú žalúziu demontovať, rozobrať, poskladať a následne namontovať, si vie výmenu bežcov vertikálnych žalúzií K-system každý zabezpečiť sám.

Maximálne a minimálne rozmery

prevedenia DECOMATIC®
B100 Plaf. MOT DEC DEC-80 DEC-90
min. šírka (mm) 300 300 700 300 500 2 500 2
min. výška 1 (mm) 250 500 250 250 250 250
max. šírka (mm) 6900 5900 5900 5900 5000 2 5000 2
max. výška 1 (mm) 5000 1200 5000 5000 5000 5000
max. plocha (m2) 20 10 24 25 12 12
max. hmotnosť závesu 22 kg 15 kg 8 kg 6 kg
min. rádius 127mm 950 500
min. rádius 89mm 700 500
min. rádius 63mm 550 500

1 dĺžka látok vrátane horného profilu, 
2dĺžka profilu vo vyrovnanom stave, 

Údržba

Spoločnosť K-system vyrába interiérové strapcové závesy na mieru. Sú určené do dohotovených interiérov.

Z dráhy chodu žalúzií odstráňte všetky prekážky, ktoré by mohli brániť posuvu lamiel. Podľa výberu ovládania závesu ho sťahujeme alebo rozťahujeme ťahom za jeden alebo druhý prameň ovládacej šnúry. Lamely rozťahujte a sťahujte vždy otvorené, naklápajú sa pomocou guľôčkovej retiazky, pri motorickom ovládaní prostredníctvom diaľkového alebo stenového ovládača. Pri násilnom pretočení jednej alebo viacerých látok (napríklad pri prievane) úplne preklopte látky tak, aby bol čo najväčší počet látok úplne zatvorený, potom mierne potiahnite za šnúru v tom istom smere. Po tomto úkone by sa látky mali dostať do správnej polohy.

V prípade žalúzií ovládaných guľôčkovou retiazkou je potrebné za ovládaciu retiazku ťahať vždy popri stene v smere kolmom na horný nosník! Nedodržanie tohto postupu pri ovládaní môže mať za následok vyskočenie guľôčkovej retiazky z ovládacieho mechanizmu! 1x ročne odporúčame prestriekať nosný mechanizmus silikónovým sprejom. Lamely nie je možné prať v automatickej práčke! Je možné ich prať ručne vo vlažnej vode, avšak je potrebné dbať na to, aby sa strapce nezamotali.

Varovanie!

V súlade s nariadením EÚ platným od 1. 3. 2014 musia byť všetky tieniace zariadenia s ovládacou retiazkou so systémom pretrhnutia umiestnené minimálne vo výške 60 cm nad zemou. Tieniace zariadenia s ovládaním na retiazku alebo šnúru musia byť upevnené v upínacom zariadení namontovanom na stene vo výške minimálne 150 cm od zeme.

 • Malé deti sa môžu uškrtiť v slučkách ťahacích šnúr, retiazok, pásov a vnútorných šnúr, ktoré ovládajú výrobok.
 • S cieľom predchádzať uškrteniu a zapleteniu sa, uchovávajte šnúry mimo dosahu detí.
 • Šnúry sa môžu ovinúť dieťaťu okolo krku.
 • Postele, detské postieľky a nábytok premiestnite od šnúr okenných clôn.
 • Šnúry nezväzujte dohromady. Uistite sa, že šnúry nie sú skrútené a nevytvárajú slučku.

 

Záručné podmienky

Všeobecné záručné podmienky

Spoločnosť K-system dodáva interiérové vertikálne žalúzie vyrobené na mieru. Žalúzie vám zamerajú a odborne namontujú nami vyškolení montážni pracovníci. Váš dopyt adresujeme najbližšej montážnej firme vo vašom okolí.

 • Záruka zahŕňa chyby výrobného charakteru a materiálové chyby, ktoré bránia funkčnosti výrobku.
 • Výrobca nepreberá žiadnu zodpovednosť za následné škody ani zodpovednosť výrobcu za výrobok nad rámec slovenského práva.
 • V prípade, že je chyba výrobku viditeľná už po rozbalení výrobku, výrobok nemontujte a ani si ho nenechajte namontovať a bez meškania reklamujte u svojho dodávateľa.
 • Záruka sa nevzťahuje na stratu pôvodného zafarbenia na neviditeľných miestach, zmenu farby a vyblednutie zapríčinené slnkom, kondenzáciou, kyslým dažďom, slanými kvapkami alebo akýmikoľvek podmienkami, ktorých výsledkom je korózia alebo zmena materiálu, prirodzenej variácie farby látky ako aj hliníka a drevo dekóru a nezávažné nedokonalosti, ktoré nijako podstatne nezhoršujú vzhľad.
 • Záruka sa nevzťahuje na akékoľvek nedokonalosti z pohľadu zákazníka, ktoré sú spôsobené dodržaním výrobného postupu a platných noriem. V prípade dodávky atypických výrobkov je potrebné rátať s určitými obmedzeniami pri manipulácii a tieto obmedzenia nemôžu byť predmetom reklamácie.
 • Záruka výrobcu sa tiež nevzťahuje na chyby alebo škody, ktoré sú priamym alebo nepriamym dôsledkom:

a)    nesprávnej montáže (záruku preberá montážna firma)
b)    nesprávneho používania a nedodržania návodu na obsluhu a údržbu
c)    použitia nevhodných náhradných dielov, príslušenstva alebo zdrojov (napr. zdroj elektrického napätia)
d)    prevozu alebo akéhokoľvek iného druhu manipulácie
e)    zásahu do mechanizmu alebo úpravy výrobku
f)     živelnej pohromy, nedostatočného vetrania a vysokej vlhkosti


 

recenzia

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
* - povinné položky

Realizácie

Referencie - Siete proti hmyzu

Referencie - Siete proti hmyzu

Trnava a okolie

Trnava a okolie