iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volajte:
045 / 672 60 50
napíšte nám:
info@ksystem.eu
Volajte: 045 / 672 60 50  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu
Bezbariérové rolovacie dverové siete NobaRoll

Bezbariérové rolovacie dverové siete NobaRoll

Bezbariérová
Max šírka 3 600
Otváracia

Volajte

Neviete si rady?

Pomôžeme vám
Ksystem
hodnotenie: 4.66 - 152 hlasov

popis

Svetová novinka v oblasti dverových sietí proti hmyzu v sebe spája osvedčený mechanizmus plisovanej siete Nobarrier® a navíjacej siete.

Predstavte si rolovaciu dverovú sieť proti hmyzu, ktorá sa otvára a zatvára tak ľahko ako nikdy predtým. Navyše jej montáž a demontáž je taká jednoduchá, že ju kedykoľvek môžete na zimu vybrať z príchytiek a odložiť.

Bezbariérová rolovacia dverová sieť NobaRoll v sebe spája ľahký chod dverovej siete a inovovaný osvedčený posuvný mechanizmus plisovaných sietí Nobarrier®. Vďaka bezbariérovému prevedeniu je táto sieť vhodná nielen do objektov, kde sa pohybujú osoby na invalidnom vozíčku, ale je zárukou, že o rám siete nezakopnete a neprivodíte si nepríjemné zranenie.

Táto svetová novinka sa v ponuke spoločnosti K-system nachádza od 1. augusta 2015.  Na rozdiel od plisovaných sietí nie je táto sieťovina vypnutá žiadnymi šnúrami. Vďaka dômyselnému mechanizmu je sieťovina prirodzeným spôsobom šponovaná medzi navíjačom a ovládacím profilom, ktorý nevyžaduje žiadne dodatočné madlá, ktoré by bránili napríklad chodu vonkajších žalúzii alebo roliet.

Minimalizácia mechanických dielov je zárukou dlhšej životnosti a vyššej spoľahlivosti.
 

 

Technické údaje

Sieť sa skladá z obvodového profilu a posuvných segmentov s integrovanou navíjacou sieťovinou. Sieť je možné vyrobiť do maximálnej šírky 1800 mm z jedného segmentu alebo do šírky 3600 mm z dvoch segmentov.

Všetky profily siete sú vyrobené z extrudovaného hliníka. Horný vodiaci profil je hrubý 1,0 mm, zvislý dorazový U-profil so zabudovanou magnetickou páskou má hrúbku 1,5 mm. Oba profily sú charakteristické vysokou pevnosťou. Povrchová úprava profilu je buď vo farbe štandard (biela RAL 9016, hnedá RAL 8014, strieborná RAL 9006, bronzová farba C33, zlatý dub - laminácia), vypaľovaná práškovaná farba RAL alebo v prípade imitácie dreva laminácia Renolitom.

Sieťovina je vyrobená z polypropylénu s vysokou odolnosťou voči UV žiareniu. V ponuke je sieťovina čiernej farby. Sieťovina je navinutá na hriadeľ a vďaka dômyselnému mechanizmu je stále napínaná cez madlový profil. Na spodnej a hornej vodiacej časti siete je z oboch strán vsunuté kefkové tesnenie, ktoré bráni prieniku hmyzu cez sieťovinu.

Posuvná rolovacia dverová sieť NobaRoll umožňuje bezbariérový prechod cez sieť. Na spodnej strane siete sa nachádza len jemná vodiaca plastová páska.

V ponuke máme 2 typy vodiacich pások, ktoré sa líšia veľkosťou, tvarom a miestom použitia:

  • Široká páska je vhodná najmä pre vodorovné podlahy, na lepšie vyrovnanie vodiacej plochy a tým zlepšenie chodu siete
  • Šikmá pre terasové podlahy so spádom na odtekanie vody so sklonom 10˚

Manipulácia so sieťou je bezpečná, jednoduchá a ľahko zvládnuteľná aj pre deti.

Pri montáži je sieť uchytená na klipy, ktoré umožňujú sieť kedykoľvek veľmi jednoducho bez použitia montážneho náradia demontovať alebo znovu namontovať. To je výhoda najmä v zimnom období alebo v prípade dočasného použitia, napríklad na chate.

Navíjacia dverová sieť NobaRoll je určená predovšetkým pre montáž do ostenia dverových výklenkov pred terasové alebo vchodové dvere rodinných domov. V spojení s pomocnými L-profilmi (50 x 25 mm, 60 x 20 mm, 70 x 30 mm), ktoré umožňujú sieť namontovať aj na nerovný podklad, je možné sieť namontovať aj čelne na dverový rám. 

Minimálne a maximálne rozmery NobaRoll1 segment NobaRoll2 segmenty
min. šírka 500 mm 1 000 mm
max. šírka 1 800 mm 3 600 mm
min. výška 1 000 mm 1 000 mm
max. výška 2 700 mm 2 700 mm

 

Údržba

Pre správnu funkciu rolovacej siete NobaRoll musia byť montážne plochy na seba kolmé a posunu siete nesmie brániť žiadna prekážka ako napr. kľučka a pod.

Drážka v profile siete umožňuje zhrňovanie a rozhrňovanie siete ručne uchytením za drážku. Sieť zhrňujte a rozhrňujte vždy v priamom smere. Sieť je od výroby prednastavená tak, aby sa pri pootvorení sama otvorila dokorán a nezavadzala pri prechode. V prípade, že vám toto nastavenie nevyhovuje, je možné prednastaviť slabšie pnutie pružiny, čím dôjde aj k uvoľneniu napnutia sieťoviny.

Rolovacie siete NobaRoll nevyžadujú zvláštnu údržbu. Sieťovina je háklivá na poškodenie ostrými predmetmi, preto so sieťou manipulujte opatrne. Vodiacu plastovú pásku ako aj reťaz pravidelne zbavujte hrubých nečistôt povysávaním, aby nedošlo k zaneseniu mechanizmu štrkom, alebo inými hrubými nečistotami. Môže to mať za následok znefunkčnenie siete.

Sieť nie je nevyhnutné demontovať počas zimného obdobia. Pokiaľ sa však rozhodnete sieť zložiť, skladujte ju stiahnutú, zabalenú do igelitovej fólie, nezaťaženú na rovnom a suchom mieste. Pri demontáži je potrebné sieť celkom zhrnúť. V spodnej časti uchopte sieť za zhrnutý segment a ťahom vycvaknite z plastových klipov. Zdemontované krídlo už neotvárajte, nakoľko by mohlo dôjsť k posunutiu reťazového systému. Vodiacu pásku nie je potrebné demontovať. Pri opätovnej montáži siete dbajte na to, aby sieť bola nasadená správne. Horná časť siete obsahuje menšiu plastovú reťaz bez kefkového tesnenia.

Pri čistení stačí sieťovinu povysávať alebo utrieť vlhkou handrou. Rám siete je možné umyť handričkou namočenou do vody s pridaným saponátom. Nepoužívajte agresívne chemické prostriedky.

Upozornenie! Sieť odporúčame zdemontovať počas dlhodobej neprítomnosti na miestach ako sú chaty, prechodné sídla a pod. Demontážou predídete ich krádeži.

Postup pre nastavenie sily zatvárania siete NobaRoll

Záručné podmienky

Všeobecné záručné podmienky

Spoločnosť K-system dodáva rolovacie dverové siete NobaRoll vyrobené na mieru. Siete vám zamerajú a odborne namontujú nami vyškolení montážni pracovníci. Váš dopyt adresujeme najbližšej montážnej firme vo vašom okolí.

  • Záruka zahŕňa chyby výrobného charakteru a materiálové chyby, ktoré bránia funkčnosti výrobku.
  • Výrobca nepreberá žiadnu zodpovednosť za následné škody ani zodpovednosť výrobcu za výrobok nad rámec slovenského práva.
  • V prípade, že je chyba výrobku viditeľná už po rozbalení výrobku, výrobok nemontujte a ani si ho nenechajte namontovať a bez meškania reklamujte u svojho dodávateľa.
  • Záruka sa nevzťahuje na stratu pôvodného zafarbenia na neviditeľných miestach, zmenu farby a vyblednutie zapríčinené slnkom, kondenzáciou, kyslým dažďom, slanými kvapkami alebo akýmikoľvek podmienkami, ktorých výsledkom je korózia alebo zmena materiálu, prirodzenej variácie farby látky ako aj hliníka a drevo dekóru a nezávažné nedokonalosti, ktoré nijako podstatne nezhoršujú vzhľad.
  • Záruka sa nevzťahuje na akékoľvek nedokonalosti z pohľadu zákazníka, ktoré sú spôsobené dodržaním výrobného postupu a platných noriem. V prípade dodávky atypických výrobkov je potrebné rátať s určitými obmedzeniami pri manipulácii a tieto obmedzenia nemôžu byť predmetom reklamácie.
  • Záruka výrobcu sa tiež nevzťahuje na chyby alebo škody, ktoré sú priamym alebo nepriamym dôsledkom:

a)    nesprávnej montáže (záruku preberá montážna firma)
b)    nesprávneho používania a nedodržania návodu na obsluhu a údržbu
c)    použitia nevhodných náhradných dielov, príslušenstva alebo zdrojov (napr. zdroj elektrického napätia)
d)    prevozu alebo akéhokoľvek iného druhu manipulácie
e)    zásahu do mechanizmu alebo úpravy výrobku
f)     živelnej pohromy, nedostatočného vetrania a vysokej vlhkosti

recenzia

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
* - povinné položky

Realizácie

Referencie - Siete proti hmyzu

Referencie - Siete proti hmyzu

Trnava a okolie

Trnava a okolie