Možnosti ovládania látkových roliet

Premýšľate o obstaraní látkových roliet? Než však nakúpite, je dobré si vybrať takú roletu, ktorá bude mať nielen pekný a moderný dizajn, zodpovedajúcu kvalitu, ale zároveň aj vyhovujúce ovládanie. To záleží na požadovanom komforte užívateľa. Spôsob ako ovládať látkové rolety totiž nie je len jeden .. Aké sú vaše možnosti?

 

Látkové rolety Rollo work café

Retiazkové ovládanie
 

Látkové rolety je možné ovládať pomocou klasickej guľičkovej retiazky. Tento spôsob ovládania je manuálny. Pri spustení alebo naopak vyťahovaní roliet stačí plynulo ťahať guľičkovú retiazku za jeden alebo za druhý pramienok. Keďže sú rolety z ľahkého materiálu nemusíte mať strach, že by retiazkové ovládanie nezdvihlo alebo nespustilo aj rolety väčších rozmerov. Ak však budete za retiazku rázne ťahať, môže dôjsť k tomu, že sa roleta nadhodí a dôjde k nesprávnemu hnaciemu navíjaniu.

Je potrebné z dráhy chodu rolety odstrániť akékoľvek prekážky, ktoré by mohli brániť plynulému pohybu. Je nežiaduce ťahať za látku rukami, môže to zaviniť krivé navíjanie látky na hriadeľ. Týmto sa môžu vážne poškodiť okraje a potom je treba objednať opravu. Všetky tieniace zariadenia s retiazkou musia byť umiestnené v takej výške, aby v žiadnom prípade nedošlo k ohrozeniu malých detí. Môžu sa dieťaťu ovinúť okolo krku a je potrebné zabezpečiť, aby na retiazku nedosiahli.

Látkové rolety Rollo kazeta

Motorické ovládanie
 

U motorizovaných roliet každý určite ocení vyšší komfort a jednoduchosť používania bez námahy spojenej s manuálnou obsluhou. Ak potrebujete rolety väčších rozmerov je pre vás motorizácia vhodnou voľbou. Životnosť výrobku sa zvyšuje, a to vďaka plynulému chodu roliet. Motorické rolety sa ovládajú za pomoci ovládača.

K motoricky ovládaným látkovým roletám dostanete diaľkový kanálový ovládač. S jeho pomocou môžete rolety zastaviť v akejkoľvek polohe. Ak vám bude vyhovovať určitá poloha môžete si ju nastaviť ako obľúbenú a pomocou jedného tlačidla sa roleta prispôsobí.

Je dobré dbať na to, aby sa deti s ovládačom ani roletou nehrali, mohlo by dôjsť k poškodeniu. To isté hrozí pri hrubom zaobchádzaní, poškodíte tak vnútorný elektrický obvod. Roletám by nemalo nič brániť v dráhe pohybu.

Nahoru