Plisovaná sieť IdroScreen

Plisovaná sieť so sieťovinou IdroScrenTM – revolučná zmena v oblasti životnosti plisovaných sietí

Na trhu existuje množstvo plisovaných sietí proti hmyzu. Spoločnosť K-system bola prvým výrobcom plisovaných sietí v SR aj v ČR. Plisované siete vyrába už od roku 2001.V súčasnosti má najširší sortiment plisovaných sietí proti hmyzu.

Ako si teda vybrať správnu plisovanú sieť? Túto otázku sme položili Andrei Kúdelovej, ktorá pracuje ako vedúci divízie obchod a marketing v spoločnosti od samého začiatku.

„V našej ponuke máme plisované siete Nobarrier, PDS 18 (plisované dverové siete) a IPDS 22 (inovované plisované dverové siete) a ich okenné varianty. Jednotlivé produkty sa od seba odlišujú najmä vizuálnou stránkou, šírkou a kvalitou sieťoviny. Historicky prvá plisovaná sieť v našej ponuke bola Nobarrier s možnosťou vycvaknutia z klipov bez použitia montážneho náradia. Naši zákazníci sú však častokrát nútení rozhodnúť sa podľa technických možností v rámci ostenia, to znamená, koľko priestoru majú pre osadenie plisovanej siete. Najmenší priestor vyžadujú siete PDS 18 a siete IPDS 22 v obvodovom ráme. Najširší priestor vyžadujú siete Nobarrier. Častokrát práve sieť Nobarrier nie je možné inštalovať, nakoľko zákazník má už namontované vonkajšie žalúzie alebo rolety na rám okna alebo dverí. V takom prípade výber nie je možný. Možnosti zákazníka sú obmedzené práve zostatkom priestoru medzi žalúziou/roletou a rámom.

Ak však zákazník nie je obmedzený priestorom, ponúka sa mu možnosť výberu na základe životnosti plisovanej sieťoviny. Na tomto mieste by sme radi dali do pozornosti našim zákazníkom výsledky laboratórnych meraní pochádzajúce priamo od výrobcu sieťoviny IdroScreenTM pre plisované siete IPDS 22.

Vráťme sa však troška na začiatok. Je absolútna pravda, že siete proti komárom sa znečisťujú: ako každý predmet, ktorý „žije“ vo vnútri domu a je predovšetkým v kontakte s okolitým svetom. Stáva sa ľahkou korisťou prachu, špiny a peľu. Je tiež pravdou, že na rozdiel od plisovanej siete proti komárom IPDS 22, nemá žiadna iná sieťovina certifikát kvality týkajúci sa odolnosti voči vode. Tento špeciálny druh sieťoviny s označením IdroScreenTM je vyrobený z polyesteru. Áno, rovnako ako všetky tričká, košele alebo šaty, ktoré je možno prať v práčke alebo ručne jednoducho pomocou vody a mydla."

Prečo práve sieťovina z polyesteru?

Polyester je najlepší materiál z hľadiska funkčnosti výrobku. Zaručuje dokonalé a lepšie čistenie ako všetky ostatné sieťoviny pre výrobu plisovaných sietí. Špecializácia na plisované siete proti komárom nás viedla k tejto voľbe, pretože môžeme zákazníkom poskytnúť výrobok, ktorý má certifikovanú kvalitu, ale nie z jednoduchých slov, ale z inštitútov, ktoré garantujú kvalitu výrobkov predávaných na trhu. Táto zásadná odlišnosť je dôvod, prečo stále viac zákazníkov uprednostňuje plisovanú sieť IPDS 22.„

Parameter

Metóda

Výsledok

Merná jednotka

Odolnosť voči vode

UNI EN 24920:1993

ISO 5=100

(***)

Stálofarebnosť denné svetlo

UNI EN ISO 105-B01:1994

degradácia 8

(*)

Stálofarebnosť voda

UNI EN ISO 105-E01:1998

degradácia 5

(**)

Stálofarebnosť morská voda

UNI EN ISO 105-E02:1998

Degradácia 5

(**)

Poznámka: Testy sa uskutočnili v období od 25.1.2011 do 1.2.2011

(*) Index bol vyrátaný na stupnici s hodnotami od 1 do 8

      Index 1 = maximálna degradácia               Index 8 = nulová degradácia

(**) Index bol vyrátaný na stupnici s hodnotami od 1 do 5

      Index 1 = maximálna degradácia               Index 5 = nulová degradácia

(***) Index bol vyrátaný na stupnici s hodnotami od 1 do 5

      Index 1 = úplné zmáčanie                           Index 5 = ani priľnavosť, ani zmáčanie

 

Certifikát vydala Obchodná komora v Ríme dňa 25. 10. 2011

Ďalšie výsledky meraní z Experimentálneho ústavu pre stavebníctvo v Ríme zo dňa 22. 5. 2008

Zisk z hľadiska prestupu tepla Uw = -0,40 V/m2K

Znižovanie hluku pozadia

Trieda odolnosti proti vetru 2

Spoločnosť K-system, ako výrobca sietí IPDS 22 a IPOS 22 so sieťovinou IdrooScreen TM disponuje kompletnými správami z uvedených laboratórnych meraní, ktoré výrazným spôsobom zvyšujú životnosť siete.

Nahoru