Uskladnenie sietí proti hmyzu na zimu: kam ich uložiť?

Odobranie sietí proti hmyzu pred zimou patrí medzi dilemu, ktoré zažil snáď každý nájomník alebo majiteľ nehnuteľnosti. Ako to teda je? Záleží, v ktorej oblasti sa vaša nehnuteľnosť nachádza. Všeobecne ale doporučujeme siete pred zimou uschovať na bezpečné miesto.

síť proti hmyzu do oken

Prečo je dobré siete proti hmyzu na zimu dávať dole?

Moderné siete proti hmyzu do plastových okien sa vyrábajú zo sklolaminátového vlákna a hliníkového rámu. Vďaka týmto odolným materiálom nie je vždy nutné siete na zimu dávať dole. Mali by bez ujmy prečkať zimu. Ľad, sneh a krutá zima ale môžu výrazne znížiť ich životnosť. Preto sa rozhodujte vždy podľa skúsenosti a predpovede počasia.

V mestách býva zima zvyčajne miernejšia. Veľakrát ani poriadne nenasněží a ľuďom sa o Ladovskej zime môže len zdať. V takom prípade môžete kľudne ponechať siete proti hmyzu celoročne. Naopak ak bývate na mieste, kde každý rok udrie tá pravá zima (napr. na dedine, na horách či na samote), odporúčame siete včas odmontovať. Istota je istota.

pevná okenní síť

Uskladnenie sietí proti hmyzu

Kam a ako teda okenné siete proti hmyzu schovať? Akonáhle zmiznú komáre a teploty začnú klesať, zložte siete a opláchnite ich prúdom vody. Odobraniu ani následnej inštalácie sa nemusíte báť, je to takmer vždy veľmi jednoduché a zvládnete to sami. Ak sú siete proti hmyzu špinavé, jemne ich očistite. Potom dôkladne osušte a uložte na suché, tmavé miesto. Siete by mali byť položené (naležato), aby sa neskrútili, a mali by sa vyhnúť vlhkému prostrediu. Na jar potom stačí siete proti hmyzu utrieť a späť nasadiť. Napríklad pri veľkom jarnom upratovaní a umývaní okien.

To isté platí aj o sieťach proti hmyzu do dverí. Samostatnou kapitolou sú potom samolepiace siete proti hmyzu, ktoré patria medzi lacnejšie alternatívy. Nie sú tak kvalitné a majú aj menšiu životnosť. Ak ich máte na oknách, odporúčame na ďalšiu sezónu kúpiť kvalitné rámové siete.

Nahoru