Prečo si zaobstarať japonskú stenu? Má to isté výhody!

Potrebujete vytvoriť z veľkej izby dve menšie alebo oddeliť kuchynský kút od obývacej miestnosti bez stavby priečky? Ukážeme vám, že to ide aj inak. Rýchlejšie, lepšie, bez sadrokartónovej priečky a bez špinavých montérok.

Japonské stěny Ksystem

Zoznámte sa s japonskou stenou

Posuvné steny k nám pricestovali až z ďalekého Japonska, kde sa používajú na oddelenie miestností. Tradične bývajú zasadené do dreveného (či bambusového rámu) a vyplnené špeciálnym papierom. Rozdeliť ich môžeme na priehľadné (shoji) a nepriehľadné (fusuma) v závislosti na zvolenom výplňovom materiáli a množstve panelov.

Moderné japonské steny majú za sebou už mnoho vylepšení a vychytávok. Najčastejšie sa vyrábajú z drevených či textilných tkanín, ktoré je možné medzi sebou rôzne kombinovať a vytvoriť si tak priečku podľa vlastných predstáv. Doplnené sú potom plastovými či kovovými koľajnicami a modulmi.

Hoci ide o vynález starý desiatky rokov, v Európe sa ešte moc neujal. Čo je ohromná škoda! Japonské posuvné steny majú totiž nespočetné množstvo výhod.

Japonské posuvné stěny Ksystem

Tieniaca technika a priečka v jednom

Ako sme už spomenuli, v Ázii sú tradične používané japonské steny na predelenie priestoru (miestností). To však nie je ich jediné využitie. Vďaka dreveným a textilným materiálom tlmiacim svetlo patria medzi skvelé alternatívy tieniacej techniky. Hravo tak nahradia záclonu, žalúzie či záves.

Pestrá škála farieb a vzorov

Veľkou výhodou japonských posuvných stien je aj ich pestrá škála vzorov a farieb. Vyberať môžete od jednofarebných cez dvojfarebné prúžky až po vzory s kvetinami.

A čo keď sa vám motív či farba novej posuvnej priečky okuká? Žiadny problém! Profily a koľajnice na japonské steny umožňujú jednoduchú výmenu panelov. Behom pár chvíľ si tak môžete obmeniť motív podľa vlastných potrieb.

Jednoduchá inštalácia a variabilita

​​​​​​K ďalším plusom patrí ich jednoduchá inštalácia. Žiadne tehly, omietka ani sadrokartón. Moderné japonské steny sa pýšia praktickými inštalačnými modulmi, ktoré ľahko privŕtáte k stene či stropu. A keď ich budete chcieť odmontovať, nič vám nebráni v ceste. Na montáž vám stačí pár šikovných rúk, návod a náradie, ktoré má dnes doma takmer každý.

Koľajnice japonských stien vám tiež umožňujú inštalovať niekoľko panelov za sebou. Kombinovať tak môžete rôzne farby aj materiály.

A to najlepšie nakoniec

 

Vybrané modely sú vybavené diaľkovým ovládaním! Nemusíte teda zaťahovať posuvnú stenu ručne, stačí stlačiť tlačidlo a motorček to urobí za vás. Vďaka svojim materiálom sa navyše ľahko udržujú. Jednoducho vyberiete látku z panela a hurá s ňou do práčky.

Nahoru