Japonské steny ako skvelý doplnok namiesto dverí

Máte malý byt a chcete aj tu mať občas dokonalé súkromie? Alebo potrebujete svoje miestnosti presvetliť a dodať im štýl? Potom sú pre vás úplne ideálne naše panelové japonské steny. Nejde pritom len o praktickú záležitosť, určite oceníte aj ich dizajn a možnosť výberu z rôznych vzorov a farieb.

 

Umiestnenie japonských stien je len na vás

Posuvné látky nemusia slúžiť len ako tienenie. Okrem toho vyzerajú skvele ako posuvná priečka oddeľujúca dve časti miestnosti, alebo ich môžete použiť ako ľahkú a dekoratívnu náhradu dverí. Vybrať si môžete z dvoch variánt - stien, ktoré sú priehľadné (shoji) alebo nepriehľadné (fusuma).

 

japonské panelové stěny

Rôzne materiály stien skvele zladíte s interiérom

Pokiaľ máte minimalistický nábytok a jemné doplnky, perfektné pre vás budú čisto biele japonské steny v nepriehľadnej, ale určite aj v priehľadnej variante. Páčia sa vám prírodné materiály a etnický štýl? Potom vyskúšajte steny z drevených tkanín alebo napríklad v teplej oranžovej farbe. Nemusíte sa báť ani jednotlivé panely kombinovať, napríklad aj priehľadné s nepriehľadnými. Docielite tak rôznej miery osvetlenia, ktoré dodá vášmu bývaniu na útulnosti.

 

Ako posuvné panelové steny vlastne fungujú?

Nosná lišta panelovej steny je vyrobená z hliníka, pomocou bežcov sa v celej jej koľajnici pohybuje profil so suchým zipsom. Na ten je pripevnená látka, ktorú dole vyrovnávajú závažia - hliníkový profil v látkovom tuneli. Ovládanie japonských panelov je jednoduché, možno ich posúvať šnúrou, ťahom za panel, tyčou alebo dokonca motorom.

 

Výber materiálu aj ovládania panelových stien je úplne na vás. Pred samotnou realizáciou ale vždy dobre zmerajte priestory a rozvrhnite si, ako by mala miestnosť vyzerať. Nielenže by panely nemali zakrývať výhrevné teleso, tiež musíte počítať s priestorom o šírke jedného panelu, kam po stiahnutí svoju japonskú stenu zasuniete, aby vám neprekážala.

Nahoru