Čistenie siete proti hmyzu

údržba sítí proti hmyzu

Leto je v plnom prúde, a tak sa s poletujúcim hmyzom stretnete nielen v prírode, ale nejaká tá mucha, komár alebo aj osa rada zablúdi aj do vašich domovov, kancelárií alebo napríklad záhradných chatiek. Ak vás pred hmyzom chránia kvalitné okenné siete, určite už za tohtoročnú sezónu dostali dostatočne zabrať, a preto sa nebojte siete umyť. Prečo? Predĺžite tak ich životnosť, zvýšite účinnosť a získate aj dokonalý a čistý výhľad z okna alebo dverí.

Ako často siete proti hmyzu umývať?

Úplne základnou poučkou je umývať siete proti hmyzu vždy, keď umývate okná. Nebudete predsa cez čisté okno pozerať na špinavú sieť. Nechcete umývať sieť tak často? Rozhodne sa ale do údržby siete pustite aspoň raz za rok. Predídete tak možným zničeniam alebo trvalo zašlému vzhľadu. Samozrejme ak sú vaše okná situované na stranu, kde vaša záhrada hraničí s rozkvitnutou lúkou, poľom alebo napríklad frekventovanou cestou, umývajte siete výrazne častejšie. Peľ aj prach totiž dokážu urobiť neplechu už za malú chvíľu.

udržba sítí proti hmyzu

Ako na umývanie sietí proti hmyzu?

Na vašich sieťach sa nelepí len hmyz, ale aj peľ, prach a najrôznejšie nečistoty. Pokiaľ sa o siete nebudete starať, môžu sa vám pomerne skoro zničiť a vám nezostane nič iné ako investovať do sietí nových alebo sa zmieriť s bzučaním komárov v spálni. Ako však na to?

Umývanie pevných okenných sietí

Ak vlastníte pevné siete proti hmyzu s rámom alebo vyberacie siete do okien na mieru, rám z okna zložte. Sieť opatrne povysávajte vysávačom, ideálne použite malý príručný model. Následne vezmite jemnú kefu, napríklad tú na oblečenie alebo obyčajnú plastovú, ktorú kúpite aj v drogérii. Kefou potom jemne sieť vydrhnite, čím odstránite odolnejšie nečistoty. Následne si pripravte, buď v kúpeľni vo vani, alebo napríklad vo džbere na záhrade vodný kúpeľ. Do teplej (ale rozhodne nie horúcej) vody dajte trochu mydla alebo neagresívneho čistiaceho prostriedku. Tu sieť proti hmyzu ponorte a kefkou alebo hubkou ľahko z oboch strán utierajte. Pamätajte na opatrnosť, aby ste sieťovinu nepretrhli. Nakoniec sieťovinu z každej strany osprchujte a nechajte uschnúť.

údržba sítí proti hmyzu

Umývanie posuvných, plissé alebo rolovacích sietí proti hmyzu

Ak nemáte pevnú sieť do okien a dverí s rámom, ale sieť rolovaciu, plissé, posuvnú alebo napríklad samolepiaciu sieť proti hmyzu, môžete ju nechať pokojne pripevnenú v ráme okna či dverí. Nastavte vysávač na čo najmenší výkon a jemne sieť povysávajte. Rám aj vysatú sieťovinu potom zľahka utierajte handričkou namočenou v mydlovom roztoku. Vo finále sieť zľahka vysušte mäkkou látkou a nechajte doschnúť na vzduchu.

Nahoru