5 dôvodov, prečo zvoliť interiérové ​​žalúzie

Pokiaľ práve vyberáte typ žalúzií, určite sa rozhodujete medzi vonkajšími a vnútornými. Ktorý typ žalúzií je do domácnosti vhodnejší? Pozrite sa na niekoľko úplne jednoduchých a pritom hlavných dôvodov, prečo sa oplatí zaobstarať si skôr interiérové ​​žalúzie. Žalúzie do interiéru sú z hľadiska predaja najúspešnejšie, a to s pomerne veľkým náskokom - sú totiž do istej miery univerzálne, málokedy sa stane, že by bolo ich uplatňovanie neprimerané.

1. Žiadne búranie, prístavba a podobne

Určite sa vám nebude chcieť vykonávať ďalšie stavebné úpravy, ak sa práve nerozhodujete vo fáze novostavby. Vonkajšie žalúzie totiž potrebujú väčšinou aspoň minimálnu úpravu okolia okien, aby ich bolo možné namontovať - ​​nehľadiac na to, že samotná montáž je pomerne náročná. Vnútorné žalúzie našťastie nič také nepotrebujú, jednoducho sa pripevnia na okenný rám a je hotovo. Ten je k tomu pri nových typoch plastových okien už prispôsobený.

 

Samotná montáž je naozaj rýchla a jednoduchá, s návodom ju dokonca zvládnete svojpomocne, čo vám ušetrí rozpočet.

2. Zaplatíte za ne len zlomok ceny v porovnaní s vonkajšími žalúziami

Rozpočet hrá vždy veľkú úlohu, o tom niet pochýb. Kým interiérové ​​žalúzie si môžete zaobstarať za pomerne nízku sumu, jedno okno vás vyjde okolo 400 Sk za žalúzie, samozrejme bez práce, vonkajšie žalúzie sú oveľa drahšie, mnohokrát sa nedostanete ani pod hranicu 1000 Sk. V porovnaní ceny sú interiérové ​​žalúzie jasným riešením. Podobne lacný je aj ich následný servis, ak sa niečo pokazí, navyše ich opravíte aj sami.

3. Údržbu zvládnete jednou handričkou a vodou

Údržba vonkajších žalúzií môže byť veľmi zložitá, a to najmä, ak sa k nim nemáte ako dostať. Naviac sa veľmi rýchlo zašpinia a častejšie dochádza k ich poškodeniu, napríklad vplyvom nepriaznivých podmienok a podobne. Interiérové ​​žalúzie môžete raz za čas pohodlne utrieť vlhkou handričkou od prachu - zložitejšiu údržbu prakticky nepotrebujú. Občas ich môžete utrieť aj dezinfekciou, pretože sa na nich, obzvlášť v horúcich mesiacoch, môže prichytávať viac prachu a peľu. Jednoducho to skĺbite s umývaním okien a máte hotovo.


4. Ovládanie je jednoduché a spoľahlivé

Interiérové ​​žalúzie sú veľmi jednoduché na akékoľvek ovládanie a manipuláciu s nimi. Trendom sú síce dnes automatické žalúzie, ktoré sa vedia napríklad natočiť podľa toho, ako práve svieti slnko, či sa prispôsobiť v prípade, že je príliš silný vietor - teda vonkajšie žalúzie. Avšak vnútorné žalúzie ponúkajú najjednoduchšie manuálne ovládanie. Toto riešenie je podstatne lacnejšie a rovnako spoľahlivé. Navyše nepotrebujú žiadnu špeciálnu údržbu alebo kontrolu.

5. Existuje toľko variánt, že sa hodia takmer všade

Interiérové ​​žalúzie sa vyrábajú v toľkých farebných prevedeniach a z takého množstva rozličných materiálov, že si môžete vybrať práve také, ktoré sa naozaj hodia práve k vám domov. Tak rozmanitú ponuku by ste u vonkajších žalúzií hľadali skutočne len veľmi ťažko. Vnútorné žalúzie tak môžete jednoducho prispôsobiť vašim predstavám, zladiť ich s dizajnom interiéru a v prípade potreby ich jednoducho zameniť za iné.

 

Nahoru