Naučte slnko pracovať vo Váš prospech

Na začiatku tejto sezóny prichádzame s dvomi novinkami francúzskej firmy Somfy, ktoré umožňujú optimálne využiť rolety aj žalúzie k automatickej ochrane domu pred prehriadim a nežiadúcou insoláciou. Vďaka využitiu rádiovéo prenosu povelov a bateriérovému napájaniu je inštalácia oboch čidieľ veľmi jednoduchá. Čidla sú opatrené prísavkou za pomoci ktorej ich jednoducho upevníte na okno alebo nábytok. 

V okamihu keď intenzita slnečného žiarenia prekročí nastavenú hranicu, tieniaci prvok obdrží rádiový povel k spusteniu. Pokiaľ je čidlo upevnené na okne, tieniaci prvok zastaví po dosiahnutí polohy čidla. Pokiaľ sa čidlo umiestní na nábytok, tieniaci prvok sa zastaví v okamihu, keď sa čidlo bude nachádzať v jej tieni. Naučiť reagovať na signál čidla je možné ľubovolný počet roliet alebo žalúzií, samozrejme pri rešpektovaní dosahu radiového signálu. Pre optimálny komfort môže mať každá miestnosť samostatné čidlo. 

Čidlo Thermosunis Indoor Wirefree RTS navyše dokáže prinútiť pracovať slnko vo Váš prospech a šetriť náklady na energiu aj v zime. Je totiž vybavené teplotným čidlom, ktoré zabráni spúšťaniu roliet  a žalúzií až do okamihu, kým slnko nevyhreje miestnosť na nastavenú teplotu. S novými čidlami Sunis Indoor WireFree RTS a Thermosunis Indoor WireFree RTS naučíte slnko pracovať vo Váš prospech. 

 

Prečítajte si tiež článok: Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde....

Fotogaléria

somfy ksystem
Naučte slnko pracovať vo Váš prospech
Nahoru