Vonkajšie žalúzie s pohonom budúcnosti

Vonkajšie žalúzie s pohonom budúcnosti
9.2.2022
V súčasnosti ide investícia do nového bývania ruka v ruke s trendom nízkoenergetického štandardu. Efektívne využívanie energie totiž znižuje náklady a šetrí životné prostredie. Smart Home - inteligentné riadenie domácnosti, pomáha tieto ciele dosiahnuť. Inteligentné systémy dokážu zabezpečiť sieťové prepojenie technického vybavenia budov, ktoré umožní plne automatizované, centrálne a energeticky účinné riadenie klimatickej pohody v každom dome.

Geiger AIR - obojsmerné bezdrôtové spojenie s využitím technológie Mesh

Nový bezdrôtový systém Geiger AIR je založený na obojsmernom spojení s využitím technológie Mesh. Umožňuje, aby boli povely odoslané k pohonu po vykonaní potvrdené a aby boli vysielaču nahlásené prípadné chyby. Každý pohon môže odovzdávať povely ďalej (vďaka technológii Mesh). Preto sa s každým pohonom rozširuje dosah bezdôrtového systému. Je tak možné eliminovať rôzne stavebné obmedzenia (napr. masívne betónové steny a stropy), ktoré v minulosti komplikovali aplikáciu bezdrôtových riadení.

Jednosmerné spojenie                         Obojsmerné bezdrôtové spojenie s využitím technológie Mesh   

Samostatné riešenie s klasickým ovládaním: Geiger AIR

Nová koncepcia Geiger AIR bola vyvinutá ako predpoklad pre integráciu pohonov tieniacej techniky. Geiger AIR je koncipovaný ako obojsmerný bezdrôtový systém. Tento systém umožňuje nielen vysielanie príkazov z vysielača k pohonu, ale aj prijímanie a vyhodnocovanie spätných hlásení pohonu.

Týmto spôsobom je možné napríklad kontrolovať, či pohon obdržal a vykonal príkaz, v akej polohe sa nachádza zariadenie a či napríklad prekážka nebráni vykonaniu povelu k posuvu. Každý pohon navyše funguje ako zosilňovač (vďaka technológii Mesh). Povely a hlásenia sa odosielajú z vysielača na každý dostupný pohon radu AIR, ktorý ich následne opakuje. Takto je možné zosilniť dosah bezdrôtového systému.

Optimálne riešenie pre renováciu objektov

Jednoduchým riešením pre modernizáciu je spojenie miniserveru GO s motorom Geiger AIR. Pri použití miniserveru GO firmy Loxone je možné prepojiť a ľubovoľne riadiť až 125 pohonov Geiger AIR. Spolu s bezdrôtovo ovládanými zásuvkami, hlásičmi dymu a ventilmi z programu Loxone AIR, tak môžu byť pohony súčasťou kompaktného riadenia systému Smart Home. V závislosti na ročnom období a slnečnom žiarení je možné ušetriť na energii na vykurovaní alebo na klimatizáciu. Taktiež je možné vďaka nasadeniu miniserveru GO od Loxone automaticky ovládať tieniacu techniku prostredníctvom chytrého telefonu, tabletu alebo PC - a to aj keď uživateľ nieje doma.

 

Optimálna voľba pre novostavby a celkovú renováciu budov

Tento najvyšší stupeň výbavy umožňuje jednoducho všetko! Vďaka prepojeniu miniserveru, AIR Base Extension a motoru Geiger AIR systému Smart Home automaticky rozpozná rôzne stavy a situácie, napríklad neprítomnosť, teplotu, počasie, požiar, vlámanie, západ slnka a oveľa viac.

Systém vie, aké kroky je potrebné vykonať, aby sa budova premenila na inteligentný dom. Počas neprítomnosti domácich dokáže zabezpečiť množstvo vecí. Napríklad vypne zariadenia, ktorá zbytočne spotrebovávajú prúd a zníži teplotu v miestnostiach. V prípade vlámania alebo požiaru spustí alarm. V prípade horúceho počasia automaticky spustí tienenie. Bez ľudského pričinenia pomáha šetriť energiu napríklad aj tým, že v nepoužívaných miestnostiach zníži teplotu, po určitej dobe automaticky vypne osvetlenie a zariadenia, ktoré spotrebovávajú zbytočne el. prúd. Vďaka miniserveru od Loxone s rozšíreným  AIR Base Excension je možné ovládať celý systém Smart Home prostredníctvom chytrého telefónu, tabletu alebo PC - a to aj keď užívateľ nie je doma.

Výhody motoru pre vonkajšie žalúzie Geiger AIR

  • Trvalé vyrovnávanie vyťahovacej pásky vonkajších žalúzií - dojazdový koncový spínač je možné využiť k trvalému vyrovávaniu vyťahovacej pásky ale môže slúžiť aj ako núdzový vypínač.
  • Dynamické momentové odpojovanie - predchádza poškodeniu vonkajšej žalúzie  sposobenému preťažením - nájazd na prekážku alebo primrznutie.
  • Možnosť definovania medzipolohy s volne nastaviteľným úhlom lamiel - pomocou poloautomatického nastavenia je možné vyrovnávanie rôznych úhlov lamiel vonkajších žalúzií pri pohybe hore alebo dolu, uživateľ má možnosť si vždy znovu upraviť požadovanú medzipolohu.
  • Motor pre malé aj spojené  vonkajšie žalúzie - spoločnosť Geiger má v ponuke motory s výkonom 6, 10 a 20 Nm.
  • Obojsmerné bezdrôtové spojenie.

 

Nahoru