Strapcové závesy ako bytový doplnok vás očaria

Prúdia vám do miestností nepríjemné slnečné lúče a vy stále nemôžete nájsť vhodnú tieniacu techniku? Nepáčia sa vám klasické interiérové ​​žalúzie a hľadáte niečo extra? Možno sa vám zapáči netradičné riešenie - strapcové závesy známej tiež ako strapcové alebo povrázkové. Ide o jemné dlhé strapce, ktoré sa hodia ako do obývacej izby, tak aj napríklad do kancelárií. 

střapcové závěsy

Ako strapcové závesy fungujú?

Jednotlivé lamely strapcových závesov majú šírku 89 milimetrov a skladajú sa zo šnúrok s priemerom 3 milimetre. Čo sa týka profilových systémov, môžete si vybrať z dvoch variantov - talianský Novum a nemecký Decomatic.

Profily Novum umožňujú základné prevedenie rovných a šikmých žalúzií. Ponúkajú možnosť dvoch ovládaní, ovládanie motorčekom ale v tomto prípade nie je možné. Profily Decomatic sa v tomto líšia. Ide o luxusnejšiu variantu, ktorá okrem klasických tvarov žalúzií ponúka aj súvislé spojenie šikmých a rovných žalúzií, oblúkové prevedenie alebo zabudovanie do podhľadu. Strapcové žalúzie s týmto profilom možno ovládať aj motorčekom.

střapcové závěsy

Kam sa povrázkové závesy hodia?

Moderné závesy plnia dve hlavné funkcie - tieniaciu a dekoratívnu. Oceníte ich preto hlavne tam, kde sa chcete zbaviť nepríjemného slnečného žiarenia a nechcete sa uchýliť k nudným klasickým žalúziám. Strapce ale oceníte aj ako ochranu pred dotieravým hmyzom. Svojou kvalitou samozrejme nenahradia siete proti hmyzu do okien a dverí, ale čiastočne sa na ne spoľahnúť môžete. Máte priestrannú miestnosť, ktorú by ste chceli nejako efektne rozdeliť? Alebo potrebujete svojim zamestnancom dodať v kancelárskom open space viac súkromia? Strapcové závesy vám priestor opticky rozdelia, ale stále zostávajú flexibilné.

střapcové závěsy

Nebojte sa kombinovať farby závesov

Strapcové závesy dokážu vytvoriť naozaj štýlový bytový doplnok. Použiť ich môžete ako závesy do okien, ale aj ako záves do dverí. Oproti konkurenčným záclonám majú mnoho výhod. Lacné povrázkové záclony totiž nemajú strapce tak husté, naše závesy tvorené lamelami vám tak umožnia kvalitnejšie tienenie. Lamely tiež môžete natáčať podľa ľubovôle a docieliť tak ideálneho pomeru tieňa a svetla v izbe.

U nás si môžete vybrať zo šnúrkových závesov v 15 farbách, ktoré medzi sebou môžete skvele kombinovať a vytvárať tak zaujímavé motívy. Ak chcete svoje závesy ešte viac ozvláštniť, môžete siahnuť po okrasných sponách, s ktorých tvarmi a farbami si môžete vyhrať podľa ľubovôle.

střapcové závěsy

Potrebujú strapcové závesy špeciálnu starostlivosť?

Interiérové ​​strapcové závesy na mieru sú určené do hotových interiérov. Ich výhodou je jednoduchá inštalácia aj výmena, ktorú zvládne naozaj každý. Strapce sú vyrobené z polyesteru a ich farby bez problémov odolajú aj silnejšiemu UV žiareniu. Závesy ale nemožno prať v automatickej práčke. Ak sú znečistené, odporúčame ich prať v rukách vo vlažnej vode. Dôležité je ale dbať na to, aby sa jednotlivé povrázky nezamotali.

 

Nahoru