Odolnosť vonkajších žalúzií proti vetru

Už ste si zaobstarali alebo by ste si radi ešte len zakúpili vonkajšie žalúzie? Nie je na škodu myslieť aj na poveternostné podmienky, ktoré u vášho domu alebo bytu panujú. Vonkajšie žalúzie rovnako ako ostatná exteriérová tieniaca technika majú svoje veterné limity. Viete, ako si poradí s prudkým vetrom?

PEVNÉ SLNOLAMY

Určenie veterného zaťaženia

 

Všetky výrobky umiestnené v exteriéri, ktoré slúžia na zabezpečenie kvalitného tienenia sú testované a podrobujú sa záťažovým skúškam. Preto nahliadnite do svojich manuálov k tomuto výrobku, prípadne do odovzdávacích protokolov a zistíte koľko metrov za sekundu vaše tieniaca technika zvládne. Predídete tak zbytočným starostiam a trebárs aj ujme na majetku.

Pri vonkajších žalúziách hrá pri určovaní veterného zaťaženia významnú úlohu najmä plocha žalúzií a spôsob bočného vedenia. Vedenie pomocou lanka sa považuje za menej odolné, žalúzie s postranným vodiacim profilom sú v tomto prípade odolnejšie. Ďalším dôležitým aspektom je vzdialenosť od okna alebo fasády, tiež nie je zlé prihliadnuť k veľkosti a tvaru lamely. Avšak v každom prípade platí to, že hliníkové vonkajšie žalúzie sú naozaj odolné a vyťahovať ich musíte skôr výnimočne.

 

PEVNÉ SLNOLAMY

 

 

Pokiaľ chcete mať naozajstnú istotu, tak tu vám môžu zabezpečiť senzory alebo prémiové motory. Takmer 100% záruku, že sa vonkajšie žalúzie nepoškodia, vám môžu poskytnúť automatické čidlá či senzory. Tie žalúzie samy vytiahnu, ak dôjde k zhoršeniu počasia a hrozilo by poškodenie lamiel.

 

Nahoru