Ako sa správne starať o látkové rolety

Zaobstarali ste si domov špeciálne látkové rolety Rollo a nie ste si istí, ako sa o ne správne starať? Pripravili sme pre vás jednoduchý návod s niekoľkými tipmi, s ktorými sa zbavíte všetkých škvŕn na roletách úplne jednoducho a bez problémov.

Látkové rolety Rollo sú špeciálne svojím povrchom. Na rozdiel od bežných látok je u našich roliet použitá špeciálna povrchová úprava, vďaka ktorej sú menej náchylné na znečistenie. Látka je z antistatického materiálu a prach na nej neupne. Ak sa však dostane do záhybov, je najlepšie opatrne ho z nich povysávať.

Na čistenie okenných roliet postačí handričkalátkové rolety rollo

Pokiaľ ide o čistenie látky od rôznych škvŕn, rozhodne buďte jemní a nesnažte sa škvŕn zbaviť silou. Najlepšie je škvrny vyčistiť hneď po ich vzniku. Podarilo sa vám na roletu vyliať tekutinu? Rýchlo ju zotrite. Ak nepostačí suchá handrička, doporučujeme mokrú. Na horšie škvrny, napríklad tie mastné, môžete vyskúšať použiť aj čistiaci prostriedok. Veľký pozor si ale dajte na to, aby bol čo najjemnejší. Agresívne látky vám môžu nenávratne poškodiť povrchovú vrstvu rolety a trebárs aj vydrieť farbu.

Aby ste sa presvedčili, že váš prostriedok vašim vnútorným roletám neublíži, použite trošku na mieste, ktoré nie je len tak vidieť. Pokiaľ pri čistení zostane látka bez akéhokoľvek poškodenia alebo zmeny farby, môžete rovnakým spôsobom vyčistiť aj zvyšok tkaniny.

Rolety čistite priamo na okne

Pri čistení neskladajte rolety z okien. Pokiaľ nejde o naozaj veľkú škvrnu, môžete roletu vyčistiť priamo na okennom krídle alebo proti múru. Ušetríte si tým čas i zbytočnú prácu, ktorú by ste vynaložili na vyberanie a opätovnú montáž látky späť do mechanizmu rolety. Rovnako ako pri umývaní okien, aj pri čistení roliet platí zásadné pravidlo - vyberte si slnečné počasie. Proti slnku odhalíte najviac nečistôt a môžete si byť istí, že vás potom neprekvapí nejaká schovaná škvrnka alebo fliačik.

V žiadnom prípade látku na okenné rolety neperte ani nežehlite. Ak je vaše poškodenie naozaj veľké a klasické postupy čistenia nezaberajú, nezostáva vám nič iné, než látku vymeniť. Nemusíte sa ale báť, na našom e-shope vám ponúkame vždy tie najvýhodnejšie ceny nielen látkových okenných roliet a pravidelne dopĺňame ponuku látok, takže budete mať vždy z čoho vyberať.

Nahoru