iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volajte:
045 / 672 60 50
napíšte nám:
info@ksystem.eu
Volajte: 045 / 672 60 50  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu
Vonkajšie žalúzie Diplomat C-50
Najlacnejšie vonkajšie žalúzie
Najlacnejšie vonkajšie žalúzie
Najlacnejšie vonkajšie žalúzie
Najlacnejšie vonkajšie žalúzie
Najlacnejšie vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie Diplomat C-50

Economy
Manuál
Rozmery na mieru

Volajte

Neviete si rady?

Pomôžeme vám
Ksystem
hodnotenie: 4.24 - 58 hlasov

popis

Exteriérové žalúzie Diplomat C-50 sú najstarší druh vonkajších žalúzií, ktorý umožňuje plynulú reguláciu osvetlenia a zabraňuje prehrievaniu interiéru. Z hľadiska použitia v exteriéri sú nenáročné na stavebnú predprípravu, nakoľko výška nábalu v porovnaní s ostatnými typmi exteriérových žalúzií minimálne znižuje svetlosť okien. Štandardné hliníkové lamely v tvare písmena „C“ týchto žalúzií sú polohovateľné a fixované pomocou lanka v PVC puzdre. Mechanizmus ukrytý v hornom profile, je chránený pred poveternostnými vplyvmi, nakoľko sa profil otvorenou časťou montuje priamo do stropu, čo zamedzuje aj riziku tvorby osích hniezd v otvorenej časti profilu.

Vonkajšie žalúzie s označením Diplomat C-50 mm sú určené na exteriérové tienenie menších plôch a na zabránenie nežiaducim pohľadom. Z hľadiska zníženej odolnosti voči vetru, však odporúčame skôr použitie masívnejších lamiel typu Prominent. Hliníkové lamely majú šírku 50 mm a v otvoroch pre lanká môžu byť vložené plastové lamelové vložky k zníženiu hlučnosti. Lamely sú štandardne dodávané v 4 farebných odtieňoch (biela, strieborná, slonová kosť, hráškovo zelená). Lamely sú po výške fixované oceľovým lankom v PVC puzdre, čím sa minimalizuje hlučnosť lamiel vplyvom vetra. V hornej lište je lanko uchytené pomocou zaisťovacej skrutky a v spodnej časti rámu okna je uchytené v pozinkovanom rohovom vodidle lanka pomocou napínacej zaisťovacej skrutky.

Máme bohaté skúsenosti aj s riešením atypických exteriérových žalúzií a vieme pre vás pripraviť riešenie na mieru. Odporučíme vám vhodný typ exteriérového tienenia v závislosti od Beaufortovej stupnice vetra a klasifikácie zaťaženia žalúzií vetrom podľa DIN EN 13659 a EN 1932.

Prospekt Exteriérové žalúzie na stiahnutie tu.

Detail osadenia exteriérových žalúzií vzhľadom na polohu okna v stavebnom priestore

Návod na zameranie a osadenie SUP - U-profil s polystyrénom

Prominent - výkresová dokumentácia prevedení v PDF

Prominent - výkresová dokumentácia prevedení v DWG

Technické údaje

Horný a spodný profil žalúzie sú vyrobené z valcovaného plechu a sú farebne upravené exteriérovou vypaľovanou farbou. Fixácia lamiel je zabezpečená pomocou poplastovaného oceľového lanka v otvoroch na lamelách. Pre zníženie hlučnosti vo vetre je možné si objednať plastové vložky lamiel. Vodiace lanká sú kotvené pomocou oceľových konzol s jednoduchými alebo napínacími maticami. Exteriérové horizontálne žalúzie Diplomat C-50 je možné ovládať nekonečnou šnúrou a kľukou. Lamely žalúzie sú vyrobené zo zliatiny hliníka, ich hrúbka je 0,25 mm. Sú obojstranne povrchovo upravené exteriérovou farbou. 6 mm široká vyťahovacia páska a rebríček sú vyrobené z terylénu s UV-stabilnou úpravou.

Krycie plechy žalúzií značky K-system sú vyrobené z plechu vo forme zliatiny hliníka a horčíka (3%). Prímes horčíka dodáva plechu vyššiu tvrdosť a pevnosť. Už pri hrúbke 1,5 mm dosahuje tento plech vyššiu pevnosť ako v minulosti používané hliníkové plechy s hrúbkou 2,0 mm. Mechanické vlastnosti tohto plechu sú lepšie, rovnako aj vlastnosti pre obrábanie a eloxovanie. Plech sa používa v strojárenskom priemysle, hlboko ťahaných dieloch, pri stavbe jácht a v prostredí, kde sú zvýšené pracovné teploty. Tento typ plechu má veľmi dobré vlastnosti na akékoľvek povrchové úpravy, má excelentné vlastnosti proti korózii a aj po opracovaní je tvarovo stály. Zákazníkom vždy odporúčame povrchovú úpravu krycích plechov, hliník podlieha oxidácii, v prípade použitia surového plechu, bez povrchovej úpravy, môže po čase zoxidovaná vrstva vplyvom vlhkosti začať stekať a vytvárať šmuhy po fasáde. Táto chyba nie je odstrániteľná!

Kotviaci materiál a jeho kvalita je nemenej dôležitou súčasťou exteriérovej žalúzie. Pri montáži používame výhradne certifikovaný spojovací a kotviaci materiál, ktorý je zárukou pevného kotvenia. Nosné "U" (L) konzoly so špeciálnym tvarovým prierezom, ktoré používame pri montáži, sú vyrobené z kvalitnej zliatiny AlMgSi, čo im dáva vysokú tvarovú stálosť a potrebnú pevnosť.

Maximálne a minimálne rozmery

Druh ovládania Nekonečná šnúra Tyčka a šnúra Kľuka
min. šírka 400 mm 400 mm 460 mm
max. šírka 2 500 mm 2 500 mm 2 500 mm
max. výška 2 500 mm 2 500 mm 3 000 mm
max. plocha 4 m2 4 m2 4 m2

Výška stiahnutej žalúzie a doporučená výška plechu (v mm)

Výška do 500 501-750 751-1000 1001-1250 1251-1500 1501-1750 1751-2000 2001-2250 2251-2500
Zväzok 70 75 85 90 95 100 110 120 130
Plech 90 90 90 110 110 110 110 130 130

Výška stiahnutej žalúzie, BF s PVC vložkami (v mm)

Výška do 500 501-750 751-1000 1001-1250 1251-1500 1501-1750 1751-2000 2001-2250 2251-2500
Zväzok 80 95 105 120 135 150 165 180 195
Plech 100 100 110 130 140 160 170 190 200

Prospekt nájdete TU

Údržba

Z dráhy chodu žalúzií odstráňte všetky prekážky, ktoré by mohli brániť spusteniu alebo naopak vytiahnutiu žalúzií. Podľa výberu ovládania sa exteriérové žalúzie spúšťajú a vyťahujú pomocou kľuky umiestnenej na ráme okna, otáčaním doľava alebo doprava, potiahnutím nekonečnej šnúry. Krajné polohy žalúzií sú nastavené dorazom vo vnútri žalúzie. Všetky pohyblivé časti sú samomazné. Nepoužívajte žiadne mazacie tuky! Na poškodenie žalúzií živelnou pohromou sa nevzťahuje záruka. Mierne šikmý chod žalúzií v tolerancii ± 10mm na exteriérových žalúziách Diplomat nie je chybou. Prach a hrubé nečistoty z lamiel odstráňte pomocou vody s pridaným saponátom.

V žiadnom prípade neošetrujte exteriérové žalúzie pomocou drôtenky alebo podobným spôsobom, nakoľko by mohlo dôjsť k poškriabaniu vrchnej ochrannej vrstvy a tým k znehodnoteniu žalúzií.

V zimnom období sa neodporúča exteriérové žalúzie vyťahovať. Dôvodom je možné primrznutie spodného profilu o parapet, následkom čoho môže byť pretrhnutie textílií, alebo iné poškodenie žalúzií. Preto vo vlastnom záujme prekontrolujte, či žalúzie nie sú primrznuté, alebo zaťažené snehom. Na poškodenie vplyvom primrznutia, alebo vplyvom preťaženia primrznutým snehom sa nevzťahuje záruka.

V prípade, že sa žalúzie prestali pohybovať a sú pripojené do inteligentného riadiaceho systému alebo napojené na inteligentné ovládacie jednotky, je potrebné kontaktovať dodávateľa systému a inštalácie. Vzhľadom na to, že žalúzia ako mechanizmus funguje na základe pokynov z vysielačov, je potrebné vylúčiť najskôr chyby na inštalácii a riadiacich jednotkách. Taktiež skontrolujte batérie vo svojich ovládačoch. Nedodržaním návodu na obsluhu ovládača dochádza k zmene pôvodných nastavení. Na tento typ závady sa nevzťahuje záruka.

V prípade, že ide o SOMFY zariadenia, kontaktujte linku pre koncových zákazníkov +421 948 686 958, kde sa v prvej fáze problém môžete pokúsiť vyriešiť na diaľku s technickým pracovníkom. Číslo je aktívne počas pracovných dní od pondelka do štvrtka v čase od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00 a v piatok od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:00 hod. Ďalším miestom pomoci sú stránky www.somfynavody.cz, kde sú uložené všetky návody a videoprezentácie.

V prípade, že ide o ELERO zariadenia, kontaktujte technickú podporu e-mailom podpora@profimotor.cz. Všetky návody sú priložené konkrétne pri každom produkte na na stránke www.profimotor.cz.

Náhradné ovládače ELERO a SOMFY môžete zakúpiť v internetovom obchode www.kzaluzie.sk. Tu taktiež nájdete všetky potrebné návody k motorom a ovládačom.

 

Návod na používanie a údržbu exteriérových žalúzií

Návody pre príslušenstvo elero na stiahnutie v pdf nájdete tu

Návody pre príslušenstvo Somfy nájdete na tomto linku

Záručné podmienky

Všeobecné záručné podmienky

Spoločnosť K-system dodáva exteriérové horizontálne žalúzie vyrobené na mieru. Žalúzie vám zamerajú a odborne namontujú nami vyškolení montážni pracovníci. Váš dopyt adresujeme najbližšej montážnej firme vo vašom okolí.

  • Záruka zahŕňa chyby výrobného charakteru a materiálové chyby, ktoré bránia funkčnosti výrobku.
  • Výrobca nepreberá žiadnu zodpovednosť za následné škody ani zodpovednosť výrobcu za výrobok nad rámec slovenského práva.
  • V prípade, že je chyba výrobku viditeľná už po rozbalení výrobku, výrobok nemontujte a ani si ho nenechajte namontovať a bez meškania reklamujte u svojho dodávateľa.
  • Záruka sa nevzťahuje na stratu pôvodného zafarbenia na neviditeľných miestach, zmenu farby a vyblednutie zapríčinené slnkom, kondenzáciou, kyslým dažďom, slanými kvapkami alebo akýmikoľvek podmienkami, ktorých výsledkom je korózia alebo zmena materiálu, prirodzenej variácie farby látky ako aj hliníka a drevo dekóru a nezávažné nedokonalosti, ktoré nijako podstatne nezhoršujú vzhľad.
  • Záruka sa nevzťahuje na akékoľvek nedokonalosti z pohľadu zákazníka, ktoré sú spôsobené dodržaním výrobného postupu a platných noriem. V prípade dodávky atypických výrobkov je potrebné rátať s určitými obmedzeniami pri manipulácii a tieto obmedzenia nemôžu byť predmetom reklamácie.
  • Záruka výrobcu sa tiež nevzťahuje na chyby alebo škody, ktoré sú priamym alebo nepriamym dôsledkom:

a)    nesprávnej montáže (záruku preberá montážna firma)
b)    nesprávneho používania a nedodržania návodu na obsluhu a údržbu
c)    použitia nevhodných náhradných dielov, príslušenstva alebo zdrojov (napr. zdroj elektrického napätia)
d)    prevozu alebo akéhokoľvek iného druhu manipulácie
e)    zásahu do mechanizmu alebo úpravy výrobku
f)     živelnej pohromy

Výrobca nezodpovedá za prípadné prasknutie skla okennej tabule vplyvom vzniku tepelného lomu. Na stavbách je potrebné rešpektovať tieto zásady:

  • Nezaťahovať interiérové a exteriérové tieniace prvky len čiastočne. Čiastočným zatienením sa zvyšuje riziko tepelného lomu skla (neplatí pre kalené ESG sklo), ktoré je možné eliminovať oddialením tieniaceho zariadenia min. 6 cm od skla.

UPOZORNENIE!

V prípade, že sú žalúzie pripojené do inteligentného riadiaceho systému alebo napojené na inteligentné ovládacie jednotky, je potrebné kontaktovať dodávateľa systému a inštalácie. Vzhľadom na to, že žalúzia ako mechanizmus funguje na základe pokynov z vysielačov, je potrebné vylúčiť najskôr chyby na inštalácii a riadiacich jednotkách. Vo väčšine prípadov však ide o zmeny nastavení v dôsledku zásahu užívateľa.

V prípade, že ide o SOMFY zariadenia, kontaktujte linku pre koncových zákazníkov +421 948 686 958, kde sa v prvej fáze problém môžete pokúsiť vyriešiť na diaľku s technickým pracovníkom. Číslo je aktívne počas pracovných dní od pondelka do štvrtka od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00 a v piatok od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:00 hod. Ďalším miestom pomoci sú stránky www.somfynavody.cz, kde sú uložené všetky návody a videoprezentácie.

V prípade, že ide o ELERO zariadenia, kontaktujte technickú podporu e-mailom podpora@profimotor.cz. Všetky návody sú priložené konkrétne pri každom produkte na stránke www.profimotor.cz.

Exteriérová žalúzia je zložená z množstva kovových, plastových a textilných komponentov s rôznymi materiálovými vlastnosťami a výrobnými toleranciami. Z tohto dôvodu môže za určitých okolností dôjsť k mierne šikmému chodu žalúzie. To však neznamená, že ide o chybu výrobku.

Pri exteriérových žalúziách do výšky 3500 mm sa rozdiel výšok medzi ľavou a pravou stranou žalúzie do 15 mm nepovažuje za šikmý chod. Pri žalúziách s výškou nad 3500 mm sa za šikmý chod nepovažuje rozdiel výšok medzi ľavou a pravou stranou žalúzie do 20 mm.

 

Prečítajte si podmienky 5 ročnej záruky spoločnosti Somfy pre spotrebiteľov TU.

Prečítajte si podmienky 5 ročnej záruky spoločnosti elero pre spotrebiteľov TU.

na stiahnutie

typ Názov veľkosť na stiahnutie
.pdf Katalog 2,2 MiB

recenzia

5
Hvězdy

Hodnotil 1 užívateľ

5 1x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x

Marcela

29.5.2024 14:24:30
Hvězdy

Vymenili sme staré za nové. Maximálna spokojnosť. Ani diery nebolo treba vŕtať nové.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
* - povinné položky

Realizácie

Referencie - Siete proti hmyzu

Referencie - Siete proti hmyzu

Trnava a okolie

Trnava a okolie