Archív článkov 2015

K-system v relácii Energetika

Vo štvrtok 22. 10. 2015 o 16:45 na programe RTVS 2 mala svoju  premiéru relácia Energetika zameraná na znižovanie energií. Relácia Energetika je mesačný televízny magazín o energetickej hospodárnosti domov a obytných budov. Jednou z tém bola spotreba elektriny v letnom období, ktorá sa začína vyrovnávať vďaka nákladom na chladenie zimnej spotrebe energie. Túto skutočnosť potvrdili aj energetické závody, ktoré zaznamenávajú počas slnečných dní s teplotou okolo 30˚  nárast celkového objemu distribuovanej elektriny. Exteriérová tieniaca techniky zohráva významnú roľu pri znižovaní nákladov na energie. 

V relácii vystupuje a hovorí náš pracovník Štúdia tieniacej techniky K-system v Bratislave o výhodách exteriérových žalúzií  priamo na stavbe, kde spoločnosť K-system dodávala exteriérové žalúzie. Reláciu si môžete pozrieť tu.

Nová stránka pre mobilné zariadenia

Vážení návštevníci našej stránky. 

V mesiaci september sme spustili webové stránky spoločnosti K-system už aj v responzívnom dizajne. Znamená to, že ak napríklad cestujete a nie ste pri svojom počítači, nájdete potrebné informácie na vašom tablete, smartphone, iPhone a iných mobilných zariadeniach prehľadné a čitateľné. Nová responzívna webová stránka automaticky rozpozná vlastnosti vášho zariadenia a prispôsobí im svoj obsah. Webové stránky tak budú užívateľsky príjemnejšie aj pre zariadenia menších rozmerov.

Veríme, že vám naša nová stránka pomôže pri hľadaní informácií.

Prehrievanie interiéru bytových domov

Vedeli ste, že cez okná prijímame až 90% tepelných ziskov zo slnečných lúčov?

Desí vás spomienka na minuloročné páľavy a prehriaty byt? Túžite po návrate domov sústrediť sa na prácu, oddychovať ale najmä poriadne sa vyspať? Namiesto toho riešite ako odvetrať naakumulované teplo a tešíte sa na západ slnka aby ste poriadne vyvetrali?

K-system ako  výrobca žalúzií a sietí proti hmyzu ponúka hneď dve bezproblémové riešenia!

1. Screenové siete

Počuli ste už o screenových sieťkach, ktoré súčasne slúžia aj ako tienenie? Screen má tú vlastnosť, že odráža slnečné žiarenie. Používa sa aj pri výrobe tzv. fasádnych markíz.

Spoločnosť K-system ponúka sieť proti hmyzu, kde namiesto štandardnej sieťoviny je v ráme napnutá sieťovina Termoscreen s vysokým účinkom ochrany pred prehrievaním interiéru. Až 64 % slnečných lúčov odrazí ešte pred okennou tabuľou!  Dôležitá je skutočnosť, že screenová sieťovina vám napriek tejto funkcii umožňuje nerušený výhľad. Sieťovina má vysokú odolnosť voči poveternostným podmienkam a UV žiareniu.

2. Exteriérové žalúzie

Zatieňte svoje okná exteriérovými žalúziami. Pri zatienení okien vonkajším tienením pomer tepelných ziskov od slnka ku ziskom cez steny prudko klesá. Tým sa prejavuje pozitívna vlastnosť zateplených stien v ich „nepriepustnosti“ voči teplu od slnka. Pri navrhovaní konkrétneho typu vonkajších žalúzií by však  dodávateľ tieniacej techniky mal vziať do úvahy nasledovné kritériá:

  • rozmer žalúzie,
  • výšku od zeme a s tým spojené veterné podmienky

a na základe tejto skutočnosti určiť vhodný typ lamely (šírku a tvar). Vo všeobecnosti platí zásada, že čím sú žalúzie menšie, lamela užšia a čím hlbšia je jej profilácia – tým vyššia je odolnosť voči vetru. Viac informácií o zaťažení žalúzií vetrom.

Bytové domy a klimatizácia

Vonku je 35°C, byt v paneláku je prehriaty minimálne na 30°C – to je realita letných dní. Ak vlastníte byt v  bytovom dome, mali by ste vedieť, že vyviesť otvor pre splitovú klimatizáciu cez murivo a zateplenie nie je až také jednoduché. Vyžaduje totiž špeciálnu montáž. Zariadenie umiestnené v byte obsahuje chladič s ventilátorom a filter vzduchu. S vonkajšou časťou, ktorú tvorí kompresor, ventilátor a kondenzátor, musí byť spojené potrubím alebo hadicou.  Je nevyhnutné vypýtať si súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov a nebytových priestorov, nakoľko pri montáži a následne aj prevádzke klimatizačného zariadenia vzniká hluk a uchádza kondenzát, ktorý môže znehodnotiť spoločnú fasádu. Zásahom do spoločného majetku sú teda poškodzovaní aj ostatní majitelia.

Montáž klimatizácie sa neodporúča na už zateplený panelák. Môže totiž dôjsť k narušeniu celistvosti zatepľovacieho systému. Aj tá najlepšia montáž totiž jednoznačne naruší povrch fasády. Tým stráca svoje vlastnosti a môže dôjsť k jej dodatočnému poškodeniu, napríklad, keď vniknutá voda v zime vo vnútri zamrzne. Treba byť pripravení niesť zodpovednosť za padnutie záruky a škody vzniknuté následkom narušenia tepelnej izolácie.

K-system a novinky zo sveta svetla a tieňa

Výstava sa konala v nemeckom meste Stuttgart od 24. do 28. februára 2015. 

Výstava sa konala v nemeckom meste Stuttgart od 24. do 28. februára 2015. V stánku spoločnosti K-system v hale 8, číslo C88 bolo živo od rána až do záverečnej.

A čím bol tento rok výnimočný?  Išlo o jubilejný 50. ročník tejto výstavy. Keďže minulý ročník nezaznamenal nejaké významné objavy či vylepšenia v oblasti tieniacej techniky, očakávania návštevníkov aj vystavovateľov boli veľké. Prejavilo sa to najmä na vysokej návštevnosti.

V oblasti interiérovej dekoratívnej tieniacej techniky sme zaznamenali najmä široký sortiment látok a rastúci trend potlače. Či už išlo o potlač na mieru alebo farebnú potlač látok roletožalúzií, ktoré boli doslova na každom kroku. Prekrásne motívy v kombinácii s atraktívnym pretkávaním vyrážali dych. Väčšina renomovaných výrobcov ( materiálov aj výrobkov) vsadila na prezentáciu v jednofarebnej línii, pričom pohľad návštevníka zaujali jednotlivé rozdiely a detaily. Skutočne bolo na čo pozerať.

    

V oblasti exteriérového tienenia jednoznačne dominovali exteriérové žalúzie v rôznych prevedeniach vrátane atypických. Niektoré boli inšpirujúce, iné plné otázok, na ktoré ani samotní výrobcovia nemali pripravené odpovede, nakoľko s výrobou budú ešte len začínať. Dennodenné používanie, vietor, voda a mráz preveria ich funkčnosť dostatočne. Čas ukáže! Určite nás však zaujala nová hliníková lamela s novým typom povrchovej úpravy, ktorá nezanecháva pri daždi na lamelách šmuhy ale do istej miery dokáže dážď využiť na ich vyčistenie. Samozrejme prítomné boli aj čistiace linky na čistenie žalúzií. V našich podmienkach si však ich využiteľnosť nedokážeme dosť dobre predstaviť, nakoľko sú neprenosné, použiteľné iba na demontované žalúzie.

Plisované siete proti hmyzu v rôznych prevedeniach a farbách sprevádzali návštevníkov doslova na každom kroku. Veríme, že nová dverová sieť, ktorú sme v Stuttgarte  prezentovali a s ktorej výrobou začíname už v tomto roku, bude mať minimálne taký dobrý ohlas u zákazníkov, ako mala u odbornej verejnosti.

A čo povedať na záver? Množstvo prekrásnych stánkov bolo dostatočnou pastvou pre oči. Ďakujeme za návštevu našim slovenským, českým aj zahraničným partnerom. Sme radi, že sme sa mohli stretnúť na jednom mieste a dokázať, že naša ponuka je porovnateľná s ponukou zahraničných firiem známych značiek.

Ako sa starať o žalúzie

Všeobecné informácie o tom, ako sa správne starať a používať vaše žalúzie.

Čítať viac