Archív článkov 2009

Naučte slnko pracovať vo Váš prospech

Na začiatku tejto sezóny prichádzame s dvomi novinkami francúzskej firmy Somfy, ktoré umožňujú optimálne využiť rolety aj žalúzie k automatickej ochrane domu pred prehriadim a nežiadúcou insoláciou. Vďaka využitiu rádiovéo prenosu povelov a bateriérovému napájaniu je inštalácia oboch čidieľ veľmi jednoduchá. Čidla sú opatrené prísavkou za pomoci ktorej ich jednoducho upevníte na okno alebo nábytok. 

V okamihu keď intenzita slnečného žiarenia prekročí nastavenú hranicu, tieniaci prvok obdrží rádiový povel k spusteniu. Pokiaľ je čidlo upevnené na okne, tieniaci prvok zastaví po dosiahnutí polohy čidla. Pokiaľ sa čidlo umiestní na nábytok, tieniaci prvok sa zastaví v okamihu, keď sa čidlo bude nachádzať v jej tieni. Naučiť reagovať na signál čidla je možné ľubovolný počet roliet alebo žalúzií, samozrejme pri rešpektovaní dosahu radiového signálu. Pre optimálny komfort môže mať každá miestnosť samostatné čidlo. 

Čidlo Thermosunis Indoor Wirefree RTS navyše dokáže prinútiť pracovať slnko vo Váš prospech a šetriť náklady na energiu aj v zime. Je totiž vybavené teplotným čidlom, ktoré zabráni spúšťaniu roliet  a žalúzií až do okamihu, kým slnko nevyhreje miestnosť na nastavenú teplotu. S novými čidlami Sunis Indoor WireFree RTS a Thermosunis Indoor WireFree RTS naučíte slnko pracovať vo Váš prospech. 

K-system medzi prvými Diamantami slovenského biznisu 

Diamanty slovenského biznisu prichádzajú na Slovensko z iniciatívy Enterprise Investors, ktorý ich organizuje aj v Poľsku, Maďarsku a Rumunsku. Na Slovensku je spoluorganizátorom Profit a hlavným partnerom Coface Slovakia. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť do popredia pozornosti malé a stredné podniky, ktoré v iných rebríčkoch majú menej šancí. Hlavnými kritériami sú rýchly rast a vysoká dynamika rozvoja. Zohľadňuje sa aj teritoriálne hľadisko, organizátori tiež vyhlasujú troch  regionálnych víťazov.

V prvom ročníku Diamantov slovenského biznisu sa spoločnosť K-system dostala medzi prvých päťdesiat spomedzi štyri sto kvalifikovaných spoločností. 
Kvalifikačné kritériá:
1. Obrat 2 - 20 miliónov €
2. Minimálne tri ucelené roky činnosti.3. Účtovný zisk minimálne za posledné dva roky
4. Zadĺženosť
Hodnotiace kritériá:
1. Rast obratu medzi rokmi 2008 a 2006 a pomer obratov 2008/2006.
2. Rentabilita aktív
3. Rentabilita tržieb
Skutočnosť, že spoločnosť K-system sa dostala do rebríčka firiem, ktoré dokážu udržať dynamický rast počas dlhšieho obdobia je známkou jej zdravého rozvoja a predpokladom úspechu pre ďalšie obdobie. 

Celý článok nájdete tu:

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde....

Kolektív učiteliek MŠ na ulici A.Kmeťa č.11 sa rozhodol, že obdobie zábav a plesov ukončí fašiangovým karnevalom. Pani uč. Pružinová nás poprosila o finančnú pomoc pri realizácii tohto projektu a my sme radi prispeli. Dňa 23.februára 2009 sme tak boli svedkami ako dni plné príprav vyvrcholili nádherným fašiangovým karnevalom v priestoroch Pohronského osvetového strediska v Žiari nad Hronom.

Deti prezlečené v úlohe šaša, víly, princeznej a mnohých iných masiek za doprovodu harmoniky, ozembucha a spevu piesne Fašiangy, Turice, Veľká noc príde vyvolali potlesk a úsmev na tvárach prítomných. Potlesk prerušila Cigánka a Dežo, ktorí sa čudovali, čo sa tam deje. Deti však boli vynaliezavé, pohotové a ukázali svoju bystrosť. Ľudovými piesňami a porekadlami poučili nielen Cigánku a Deža, ale aj prítomných rodičov a hostí, čo sú to fašiangy. Príjemná atmosféra vyvrcholila fašiangovým karnevalom, súťažami detí a rodičov, no a nakoniec pochovávaním basy. Radosť a úsmev na tvárach detí nás presvedčili o tom, že sme prispeli na správnu vec a budeme sa tešiť na repete budúci rok. 

Ako sa starať o žalúzie

Všeobecné informácie o tom, ako sa správne starať a používať vaše žalúzie.

Čítať viac